Мобільний додаток

Чому в нас хрустять суглоби — пояснює біологиня

16.08.2019 р., 10:10

Хтось полюбляє хрустіти пальцями чи шиєю. Іншу людину лякає хруст в колінах при підйомі східцями. Деякі батьки забороняють дітям хрустіти суглобами, йдуть до лікарів чи народних цілителів "виводити солі". В ефірі Радіо Культура нарешті розберемося, чому в нас хрустять суглоби.

Програма:
Ведучі:

Суглоб складається із поверхонь принаймні двох кісток, покритих хрящем, та синовіальної рідини, яка слугує змазкою і допомагає кісткам ковзати одна об одну, та амортизує рух. Але в цій рідині трапляються пухирці повітря, які навіть можуть збільшуватися.

Саме рух суглобів змушує цей пухирець лопнути із характерним звуком. Поки нова бульбашка повітря не збереться, ви не можете хруснути пальцями чи шиєю знову. Цю гіпотезу висунули ще в двадцяті роки минулого століття, але нещодавно її підтвердили завдяки томографії.

Деякі люди мають гіперрухливі суглоби  в них повітря збирається в суглобах ще краще і кісточки хрустять. Рухливість суглобів  ознака спадкова, тому так і кажуть "хрустиш пальцями як тато".

З віком сухожилля втрачають еластичність, а хрящове покриття суглобів зношується. Тому звук хрусту стає сильнішим, і коліна, наприклад, хрустять щоразу, як встаємо.

Якщо вам не боляче, ви вільно рухаєтеся і суглоби не набрякли, то все гаразд. Не треба йти виводити солі і лягати на стіл костоправа.

Але якщо ви відчуваєте біль в суглобах, то варто піти до сімейного лікаря. Можливо, це остеоратрит. Цей стан розвивається в половини людей старших за шістдесят п’ять років, і може прогресувати і сильно обмежувати життя. Але його можна стримувати, а біль  затамувати. Тож не мучтеся, а йдіть по допомогу.

Фото - pixabay.com 

Чому в нас хрустять суглоби — пояснює біологиня

Новини по темі