Сполучені Штати виходять з договору про ядерне озброєння з Росією

Сполучені Штати виходять з договору про ядерне озброєння з Росією

Сьогодні, 2 серпня, офіційно завершується процес виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД). У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підписав закон про призупинення участі країни в ДРСМД ще 3 липня.

Про це повідомляє Укрінформ.

Держсекретар США Майк Помпео оголосив про припинення участі США в Договорі про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), оскільки 2 лютого закінчився термін ультиматуму, який США пред'явили Росії 4 грудня 2018 року. Сполучені Штати пообіцяли вийти з ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання своїх зобов'язань за договором протягом 60 днів. 

США та НАТО вважають, що РФ порушила ДРСМД тим, що створила ракети 9М729. Москва це заперечує. Згідно з даними американської сторони, ракета 9М729 здатна пролетіти понад 500 кілометрів, що суперечить ДРСМД.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний генсеком ЦК КПРС Михайлом Горбачовим та президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році. Документ фіксує відмову сторін випробовувати, виробляти і мати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.

Фото: 112 Україна