Мобільний додаток

5 кроків заради 5 років: як стати свідомим виборцем — поради політологів

19.07.2019 р., 13:29

Як стати свідомим виборцем, в ефірі "РанокПРО" на Радіо Промінь розповіли політологи Станіслав Шулімов та Антон Суслов.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Нам тут зебра на хвостику принесла новину: цієї неділі вибори! Одразу подумав: СТРАШНЕ? Нема чого боятись! Ми впевнені, що ти хочеш добре жити в успішній Україні, а тому готовий стати свідомим виборцем. Це легко!

Перше. На сайті Державного реєстру виборців в Кабінеті виборця дізнайся адресу своєї дільниці та номер округу (якщо побачиш абревіатуру ОВО — це воно). Якщо ти вже отримав лист щастя від місцевої виборчої комісії — можеш цього не робити.

Друге. На сайті Центральної виборчої комісії ознайомся із програмами партій (чи хоча б партій-фаворитів). Для цього треба зайти на сайт ЦВК — віднайти в нетрях сайту кнопочку "Позачергові вибори до Верховної Ради 2019" (у колонці ліворуч) — клікнути на зображення з прапором, гербом та написом "21 липня 2019 року" — згори обрати розділ "Партії", а в ньому — "Виборчі списки партій". Або просто тицьнути сюди.

Це все можна робити, якщо твої смаки специфічні. Але є простіший варіант — просто зайди на портал Вибори 2019.

Третє. На сайті ЦВК знайди кандидатів за своїм виборчим округом (так само заходимо на сторінку цьогорічних виборів — згори обираємо розділ "Кандидати" (3-й пункт), і тицяємо на Кандидати в округах — там шукаємо свій округ — і тицяємо навпроти нього на цифру в 2-й колонці. Там же можна ознайомитись із їхніми програмами (зображення з книжечкою прозоро натякає).

Четверте. На сайті руху ЧЕСНО прочитай політичну історію кандидатів за твоїм округом. Там сайт зроблений руками, а не як у ЦВК, тож все інтуїтивно знаходиться.

П’яте. Прийди на дільницю і проголосуй!

5 кроків заради 5 років! Так-так, ми знаємо, що це пафосно. Але ж правда! Голосуй свідомо!

5 кроків заради 5 років: як стати свідомим виборцем — поради політологів

Новини по темі