МЗС: полонених українських моряків Росія повинна відпустити без обміну

МЗС: полонених українських моряків Росія повинна відпустити без обміну

Питання обміну українських моряків на ув'язнених в Україні росіян взагалі не повинно порушуватися  Кремль повинен просто повернути моряків, без обміну. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, коментуючи слова омбудсмена Людмили Денісової про те, що Україна розглядає можливість обміну українських моряків. 

Про це пише DT.UA.

"Я б хотіла поставити раз і назавжди крапку: питання обміну взагалі не повинно стояти як таке. Моряки повинні просто повернутися в Україну", — стверджує Зеркаль.

Заступнця голови МЗС вважає, що мова може йти лише про якісь дії української сторони щодо повернення моряків до України, які юридично не повинні бути прив'язані до дій Росії. Зеркаль зазначила, що МЗС РФ у своїй ноті від 25 червня говорило не про обмін, а гарантії.

За словами заступниці голови МЗС, складність полягає в знаходженні такого формату, щоб виконати рішення про повернення моряків Міжнародного трибуналу ООН з морського права, не порушуючи при цьому позицій сторін, оскільки судовий процес в РФ продовжується і він буде тривати дуже довго.

"Це складно, але можливо", — переконана Зеркаль. 

Пропозицію обміну від омбудсмена вона назвала "шпигунським форматом". 

Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денісова пропонувала російській владі обмін полонених українських моряків на російських ув'язнених. В той же час, вчора російський суд продовжив терміни тримання під вартою для всіх полонених до кінця жовтня.

ФОТО: Громадське