war

Президент хоче давати українське громадянство діаспорі та іноземцям, права яких порушують у їхніх країнах

18.07.2019 р., 12:26

Україна може почати надавати етнічним українцям, які живуть за кордоном, своє громадянство.

Також отримати український паспорт за спрощеною процедурою зможуть люди, права і свободи яких порушують в їхніх країнах, повідомляє Офіс президента.

"Зі свого боку президент України доручає МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх нам країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини. Також Володимир Зеленський доручає розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах",  говориться в повідомленні.

У Зеленського також розуміють, що підписання президентом РФ Володимиром Путіним указу про спрощений порядок надання українцям російського громадянства спрямований на наших громадян, які вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях.

"Цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало", — підсумували в Офісі президента.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ, який дозволяє отримати російське громадянство у спрощеному порядку українцям, які раніше жили в будь-якому районі Луганської чи Донецької областей України.

Фото: UATV

Президент хоче давати українське громадянство діаспорі та іноземцям, права яких порушують у їхніх країнах

Новини по темі