Мобільний додаток

Євген Клопотенко: діти з кожною ложкою шкільної їжі отримують порцію Радянського союзу

17.07.2019 р., 21:18

Про те, чим дітей харчують в школах останні 60 років та чому це варто змінювати, говорили в ефірі Радіо Культура в програмі Батьківська кухня з кулінарним експертомом, автором збірника "Харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах" Євгеном Клопотенко та експерткою WNISEF Іриною Озимок.

Ведучі:

Наталія Ступакова

"Ми робимо цей проект, бо хочемо, щоб діти харчувалися краще і корисніше. Звичайно, в усіх школах це зробити одному не легко, тому Ірина (Озимок) мені в цьому дуже допомагає. Ми створили такий збірних рецептур, який зараз можна використовувати в кожній їдальні. Але для того, щоб його розповсюдити по всій країні - нам потрібна була допомога і ми звернулися до Ірини і вона посприяла", — зауважив Клопотенко.

Про те, що Єген активно працює над впровадженням нового харчування в школах, знає вся країна. І кухар почав це робити не випадково.

"Коли в мене стала змога змінити щось в країні, то я подумав, що я вмію. Я не вмію ремонтувати машини, я не вмію нічого робити крім гарно готувати. Тому я вирішив зробити, щоб українці могли харчуватися краще. Де як не в їдальнях дитячих шкіл починати це робити?", — пояснив Клопотенко.

Ірина Озимок згадує свої шкільне харчування не дуже позитивно. Але впевнена, що несмачна їжа в шкільних їдальнях була через брак інформації.

"У нас не було вибори. І тоді в моєму дитинстві не було цих ресторанів і тенденції здорового харчування. Я просто пригадую чим ми снідали - ми снідали тим, чим вечеряли, швидко розігрітим на пательні. Це не були йогурти, яйця, авокадо. Це була не зовсім корисна їжа. Це було те, що тоді в межах української кухні було доступно. Тому зараз, коли вже є купа знань про дієтологію, про корисність продуктів, мені здається, гріх балувати цим тільки дорослих. Дітей теж треба привчати до здорового харчування", — пояснила вона.

"Знову ж таки, це не тільки про смакові якості, а це про те, як потім діти можуть працювати з інтелектуальними навантаженнями, з фізичними. Це все для кращого їхнього життя", — додала Ірина Озимок.

Єген Клопотенко зауважив, що тим збіркам рецептів, які використовують у школа — вже понад 50-60 років:

"Перший був виданий в 1957-му році, останній був перевиданий в 1991-му. Але, насправді, там є лише 10% змін і не більше. По фатку те, що їла моя мама - теж саме їдять мої племінники, які ходять до школи. І, насправді, це такий жах. Мене дивує, тому що діти з кожною ложкою тієї їжі вони отримують гарну порцію Радянського союзу. Певно, для того, щоб не забували, як раніше гарно жилося у нас в країні".

"Не те що я вважаю, що це можна змінити. Я це й зміню. Я для того й народився, щоб змінити цю систему. Тому що я по своїй натурі революціонер", — наголосив Євген.

Весь ефір можна слухати тут

Євген Клопотенко. Фото Facebook

Євген Клопотенко: діти з кожною ложкою шкільної їжі отримують порцію Радянського союзу

Новини по темі