Мобільний додаток

Старт-ап для підлітків: 15-річна підприємиця про те, як придумати ідею і зібрати гроші на її втілення

16.07.2019 р., 21:09

Про те, як у 15 років можна реалізувати ідею, що читати для цього й свої поради озучила в ефірі Радіо Культура в програмі ОргКультура Софія Волянюк.

Ведучі:

Тетяна Трощинська

Яка має бути підтримка і як подолати лінь?

Я б хотіла, щоб багато батьків перейняли на себе це, що треба підтримка нам (дітям - ред.). Нам треба сказати, що все це круто, що ми круті і класно це придумали. І моя мама ще класно робить: вона не вмішується, поки я не попрошу.

Головне зрозуміти, нащо це тобі потрібно. Тоді ти подолаєш свою лінь. Моя мотивація для всіх проектів - я уявляю, якою буду, коли досягну своїх цілей.

Як реалізувати ідею?

Прописати план. Спочатку написати взагалі ідею. Наприклад, якщо це маданчик. І у вас у місті немає взагалі цих майданчиків, то треба шукати людей, які це зробили. Якщо це якийсь бізнес, то треба шукати, чи є там конкуренти. Якщо немає, то може щось схоже. Я люблю продумувати ідею до ідеальності. Я один бізнес свій не зробила, бо довго думала. Тож одна порада - думайте, але не довго думайте. Бо можна горіти ідеєю, але трохи перегоріти.

Я починаю розуміти, що без команди ти ніхто. Ти можеш бути лідером цієї команди, або бути ланкою, але без команди ти ніяк. Я тепер розумію, що кожен проект треба починати навіть з двома-трьома людьми, але треба якась команда.

Що читати, щоб реалізувати ідею?

"Пес на ім'я Мані"

Дуже крута шутка. Можна перший раз читати як художній твір, а потім проаналізувати і виписати круті лайфхаки.

"7 звичок високоефективного підлітка"

Можна брати не всі звички, можна декілька, але там всі круті. Для дорослих є така ж книжка  "7 звичок високоефективних людей".

"Історія Starbucks"

Завдяки цій книжці я тепер не боюся створювати свій бізнес.

Лайфхаки:

1. Вірте в себе

2. Вірте в людей

3. Не бійтеся чогось робити

4. Шукайте допомогу

Весь ефір слухайте тут

Софія Волянюк. Фото Facebook 

Старт-ап для підлітків: 15-річна підприємиця про те, як придумати ідею і зібрати гроші на її втілення

Новини по темі