Мобільний додаток

В Україні набув чинності закон про мову: реакція соцмереж

16.07.2019 р., 14:36

16 липня в Україні набуває чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документ став чинним через два місяці після опублікування його в газеті "Голос України".

У цей день в соціальних мережах українці вітають одне одного з набуттям чинності закону про мову. Зокрема, письменниця Ліна Костенко, співачка Марія Бурмака, продюсерка і ведуча Радіо Культура Ірина Славінська, депутат Микола Княжицький тощо.

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська — і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави. А публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Законом передбачено організацію безкоштовних курсів української мови для дорослих.

 

Закон не передбачає кримінальної відповідальності за його порушення. Проте порушення прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах каратимуться штрафами. Максимальна сума штрафу становитиме 11 тис. 900 грн. Ці норми почнуть діяти через три роки.

 

Фото Facebook 

В Україні набув чинності закон про мову: реакція соцмереж

Новини по темі