Легальне репетиторство у школах не вигідне вчителям — директор школи

Легальне репетиторство у школах не вигідне вчителям — директор школи

Легальні послуги навчання, які може надавати школа за гроші, дозволені чинним законодавством, проте не часто практикуються у школах. Про це повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" директор спеціалізованої школи №148 м. Києва Сергій Горбачов, прокоментувавши ініціативу Міністерства освіти і науки про те, що репетиторство у школах є порушенням.

Ведучі:

Вікторія Єрмолаєва, Дмитро Білобров

"Легальні послуги навчання, які може надавати школа за гроші, дозволені чинним законодавством, але я не знаю, що це набуло широкого розповсюдження, насамперед, через те, що такі заняття, якщо вони проводяться в межах комунального закладу освіти, мають оплачуватись згідно з нормативами, які встановлені законодавством. А це нормативи, за якими жоден репетитор працювати не стане. Вони дуже низькі, і це абсолютно не відповідає ситуації на ринку освітніх послуг. Тому, навряд чи, школи цим займаються", — зазначив Сергій Горбачов.

Директор школи додав, що "це потрібно робити, хоча виникає дуже багато суто юридичних питань стосовно того, коли проводити ці заняття, яким чином вираховувати орендну плату за використання приміщення або обладнання закладу освіту. Це не практикується, оскільки не відповідає реаліям життя".

Горбачов вважає, що "дійсно неприпустимо, коли вчитель змушує організовувати для нього додаткові заняття".

Директор школи також наголосив, що якщо вчитель займається з власним учнем, то це є конфліктом інтересів, проте вчитель має право надавати освітні послуги поза межами навчального закладу.

"Якщо вчитель займається з власним учнем, то це, безумовно є конфліктом інтересів. Але це зовсім не означає, що вчитель не має права займатися репетиторством або надавати додаткові освітні послуги поза межами школи", — сказав він.

Зазначимо, Міністерство освіти підготувало листи про те, що репетиторство у школах є порушенням, і розіслало їх до українських шкіл. У свою чергу, міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що вчитель не може проводити зі своїм учнем платні індивідуальні уроки через конфлікт інтересів. Проте у МОН допускають, що якщо батьки хочуть, щоб з їхніми дітьми платно займалися, їм потрібно укласти договір зі школою.

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com