Мобільний додаток

Чи можна було запобігти ідеї "телемосту" з Москвою: коментує медіа-менеджер Світлана Остапа

12.07.2019 р., 20:21

Про ідею телемосту з Москвою та те, чи можливо запобігти такому в майбутньому та про інформаційну війну, говорили в ефірі Радіо Культура в програмі "Війна і мир" із заступницею головного редактора профільного інтернет-ресурсу "Детектор-медіа" Світланою Остапою.

Ведучі:

Юрій Макаров та Євген Степаненко

Ідея провести телеміст "Надо поговорить" між українським та російським пропагандистськими каналами викликала різку реакцію з боку громадськості, політиків, ЗМІ. З приводу телемосту висловилися президент, прем'єр, Генпрокуратура, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Та чи є способи відреагувати на інформаційну диверсію на випередження?

"Якщо ви питаєте в плані державної реакції, то на це має бути реакція, це має бути робота державних органів, СБУ і, можливо, в зв'язці з Міністерством інформаційної політики. Тобто вони повинні моніторити і в зародку виявляти такі речі й швидко реагувати на це. Якщо ви питаєте мене як представника журналістської спільноти, то, звичайно, ми відреагували на це, я вважаю, миттєво і здійняли таку хвилю обговорення щодо цього. В результаті стало відомо, що не буде проведений цей телеміст. Як ми ще можемо реагувати, щоб запобігти цьому? Ми можемо тільки так, тільки публічно", — вважає Світлана Остапа.

Медіа-менеджерка поділилася думками про те, чи можливо взагалі на такі ситуації реагувати в зародку.

"Я не знаю, чи зможемо ми зарадити цьому (ідеї телемосту — ред.) в Росії, наприклад. А в Україні запобігти самому заходу ми можемо. А щоб в зародку не з'являлося таких ідей — я думаю, що це неможливо", — упевнена вона.

"Запобігти ідеї проведення телемосту, я думаю, регулятор не зміг би. Він може реагувати лише у разі, коли відомо про такий захід, або коли вже буде проведено такий захід", — додала Остапа.

Що ж до того, чого можна далі очікувати від таких "кремлівських агентів України", то медіа-менеджер вважає:

"Росія робить все, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. І інформаційна війна не припинилася і не припиниться ще багато років, навіть якщо припиниться війна на землі і повністю відновляться кордони української держави. Інформаційна війна буде тривати, тому що Росія розуміє, що Україна з її сітки цієї, в якій вона тримала Україну десятиліттями, просто проривається й тікає. І вона робить все можливе, щоби якимось чином насолити нам. Вони знайшли людей в Україні, які, скажімо так, зовсім не патріотичні й вони вважають Україну за частину російської держави. І вони роблять все, що допомагає їм у цьому".

Весь ефір слухайте тут

Світлана Остапа. Фото Facebook 

Чи можна було запобігти ідеї "телемосту" з Москвою:  коментує медіа-менеджер Світлана Остапа

Новини по темі