Мобільний додаток

Отець Кирило Говорун: історія з Філаретом сприятиме очищенню ПЦУ

12.07.2019 р., 12:18

Про труднощі становлення єдиної Помісної української православної церкви після отримання нею Томосу, про непорозуміння з почесним патріархом Філаретом і спробою з його боку розколоти щойно створену молоду церкву, говорили в ефірі Радіо Культура в програмі "Імператив" з доктором філософських наук, професором, священиком Кирилом Говоруном.

Ведучі:

Євген Захарченко

Після гучних заяв патріарха Філарета, що він не приймає Томосу, виникло багато думок у всіх, кому небайдужа українська церква. Та ще більше подиву викликало інтерв'ю Філарета на російському пропагандистському каналі "Россия 24".

"Я би розділив тактичний і стратегічний погляд на ці події. З тактичної точки зору, мабуть, це не дуже добре, тому що фактично йдеться про розділення всередині новоствореної православної церкви України. Дехто навіть говорить про розкол всередині цієї церкви. Поки що до розколу, слава Богу, справа ще не дійшла. Але розділення існує. І це погано. Але, зі стратегічної точки зору, це непогано. Тому що, мені здається, йдеться про певне очищення всередині цієї структури", — вважає отець Кирило Говорун.

Він упевнений, що головне не кількість, а якість:

"Я давно, ще на початку створення цієї структури, наголошував, що головне не кількість автокефальності, помісності в Україні, важлива якість. Тому що кількості в нас вже достатньо, а от якісного життя церковного ще поки недостатньо".

Проте отець Кирило вбачає у всій цій ситуації з Філаретом й позитив.

"Мені здається, вся ця історія з колишнім митрополитом київським Філаретом — вона дає нагоду, шанс для православної церкви України перетворитися якісно на щось краще. Позбутися тих рис, яких вона, ця церква, набула від київського патріархату, який значною мірою був змодельований за зразком московського патріархату ще радянських часів… Мені здається, це позитивний розвиток подій", — наголосив він.

Весь ефір програми слухайте тут

Отець Кирило Говорун. Фото Facebook   

Отець Кирило Говорун: історія з Філаретом сприятиме очищенню ПЦУ

Новини по темі