Мобільний додаток

Чи варто снідати — пояснює біологиня

11.07.2019 р., 10:33

Відомий рекламний слоган каже: "Сніданок з’їж сам, обідом поділися із другом, а вечерю віддай ворогу". Чи це справді так? Про це міркували в ефірі Радіо Культура в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дар’я Озерна

По-перше, вислів про "сніданок їж сам, обідом поділися" вигадали в Штатах у 1944 році для збільшення продажів каш миттєвого приготування. Раніше люди часто не снідали або снідали чимось більш поживним, ніж мюслі, або ж снідали двічі — трішки із солодощами, і згодом — повноцінно. Нині ринок миттєвих сніданків та пропозицій поснідати в ресторанах активно зростає.

По-друге, сніданок — не найголовніший і не найбільший прийом їжі. Сучасні нутріціологи кажуть, що сніданок мусить давати до чверті всіх калорій, які нам потрібні на добу. Решту ми маємо спожити упродовж дня. Більше того, важкий і калорійний сніданок може спричинити поганий настрій, — показують дослідження.

Приготувати несолодкий, поживний але легкий сніданок зранку важко, — справедливо зауважите ви. Часу і сил немає, та ще й їсти не хочеться. Може, не треба того сніданку?..

Однієї відповіді на всі випадки життя нема. Дітям та підліткам варто снідати, причому не солодкою, а повноцінною їжею. Діти, що снідають у школі більш уважні, спокійніші, і краще пораються із завданнями. Важливо й те, що повноцінний сніданок вдома можливо відверне дітей від купівлі шкідливих перекусів у школі.

А от у дорослих їх ранкове почуття голоду залежить від того, коли вони вечеряли та лягли спати. Якщо ви пізно їсте, і зранку не голодні, то не варто змушувати себе снідати. Дочекайтеся відчуття здорового голоду.

Якщо ви інтенсивно тренуєтеся зрання, то краще снідайте після тренування, або снідайте двічі — це залежить від вашого стану і потреб.

Чим тоді краще снідати? Нам радять їсти висівковий хліб, сир, яйця, каші, тофу та фруктово-овочеві смузі, а ще сухофрукти, какао та йогурти. Такий сніданок поступово дасть енергію та поживні речовини, і не дозволить стрімко зголодніти.

Мій улюблений сніданок — це сирна запіканка. Ії можна приготувати наперед і їсти холодною.

Весь ефір слухайте тут

Фото: pixabay.com  

Чи варто снідати — пояснює біологиня

Новини по темі