Мобільний додаток

Які партії можуть сформувати коаліцію в оновленому парламенті ─ прогноз Валерія Пекаря

10.07.2019 р., 14:50

Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, член Виборчої ради UA Валерій Пекар в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" спрогнозував, які партії можуть сформувати коаліцію в оновленому парламенті.

Ведучий:
Роман Коляда


"Новий парламент буде не набагато кращим, ніж цей. Що там буде? По-перше, буде дуже багато нових облич. Здається, що це дуже добре, але ми забуваємо, що той парламент, який є зараз, завершує свою роботу, і він теж мав багато нових облич. Тоді було дуже сильне оновлення, і зараз теж буде дуже сильне оновлення. І ми бачимо, що цьому парламенту сильне оновлення не допомогло ні проти кнопкодавства, ні проти корупції, ні проти неефективності, ані проти гальмування дуже важливих змін. Так само і наступному парламенту воно навряд допоможе. Буде і кнопкодавство, і тушки, і гальмування змін. Але будуть і герої, яких ми будемо підтримувати. Отже, новий парламент буде приблизно таким, як цей", — зазначив Валерій Пекар.

Експерт прогнозує, що у новому парламенті пристойних людей буде більше, аніж у попередньому складі Верховної Ради, проте вони однаково формуватимуть парламентську меншість.

"Пристойних людей буде приблизно 20%, а у цьому — десь 10%. Це хороший результат. Але потрібно розуміти, що все-таки це меншість. Переважна більшість людей іде в парламент, аби просувати тільки власні інтереси", — сказав він.

Пекар додав, що "це може змінитися лише тоді, коли виборці будуть свідомими і голосуватимуть за партії відповідно до того, що ці партії планують робити у Верховній Раді".


Валерій Пекар наголосив, що від того, які партії сформують коаліцію, залежатиме подальша робота парламенту.

"Зрозуміло, що більшість буде за "Слугою народу", але, ймовірно, це не буде одноосібна більшість. Хоча ми розуміємо, що у партії "Слуга народу" є люди, які бажали б, щоб коаліції не було, щоб більше 50% набрала їхня партія, але, найімовірніше, цього не буде. Хто може бути партнером по коаліції? Є дуже різні варіанти. Одна з тих партій, яка буде на другому, третьому чи четвертому місці, буде партнером "Слуги народу", і від того дуже сильно залежить, як далі парламент буде працювати", — прокоментував він.

Експерт проаналізував, які партії потенційно можуть сформувати коаліцію в оновленому парламенті.

"На мій погляд, "Слуга народу" позве в коаліцію ту партію, яка найменше попросить. Тому що набрати 35-40% — це велика сила, і не хочеться ділити владу. Партія "Батьківщина" однозначно попросить крісло прем'єра для своєї лідерки, і для партії "Слуга народу" це означає поділитися значною частиною влади. Партія "Голос" вимагатиме повноцінної коаліційної угоди, куди будуть записані всі ті вимоги до позитивних змін в Україні, які потрібно буде зробити. Це був би хороший варіант, але він так само не дуже подобається багатьом людям зі "Слуги народу", оскільки це зв'язує їхні руки обіцянками зробити певні реформи. "Опозиційна платформа" буде вимагати перетнути якісь червоні лінії, а у партії "Слуга народу" розуміють, що значна частина суспільства не прийме перетинання цих червоних ліній. З цієї точки зору, найбільш зручним партнером була б, наприклад, партія "Сила і честь", якщо б вона пройшла у парламент", — сказав Пекар.

Читайте також: Які технології використовують під час виборчих кампаній ─ аналізують експерти

Нагадаємо, 21 липня відбудуться дострокові парламентські вибори. 

Прослухати повну версію.


На фото ─ Валерій Пекар

Які партії можуть сформувати коаліцію в оновленому парламенті ─ прогноз Валерія Пекаря

Новини по темі