Мобільний додаток

Вино, вода та гроші — під забороною: Росія застосувала санкції до Грузії

9.07.2019 р., 15:18

Державна дума Росії на пленарному засіданні сьогодні, 9 липня, одноголосно ухвалила постанову "Про можливі додаткові економічні заходи у зв'язку з антиросійськими провокаціями в Грузії".

Як повідомляє "Європейська правда", текст документа опублікували в Системі забезпечення законодавчої діяльності.

"У зв'язку з продовженням недружніх дій Державна дума рекомендує уряду РФ розглянути доцільність застосування щодо Грузії спеціальних економічних заходів, передбачених Федеральним законом "Про спеціальні економічні заходи і примусові заходи", і внести відповідні пропозиції президенту РФ", — сказано в документі.

"Ми вважаємо неприпустимими образи на адресу нашої країни, погрози на адресу наших громадян, образи нашого президента", — сказав спікер В'ячеслав Володін.

Йдеться, насамперед, про заборону на ввезення в Росію грузинських вин і води, а також на обмеження грошових переказів з Росії до Грузії. За його словами, на сьогодні за обсягом грошових переказів Росія займає перше місце, за минулі два роки обсяги переказів зросли в півтора рази і за минулий рік склали $ 641 млн.

Нагадаємо, відучора набув чинності Указ президента Росії Володимира Путіна, який тимчасово забороняє російським авіакомпаніям виконувати перевезення з території РФ на територію Грузії.

Указ став реакцією влади РФ на антиросійські протести в Тбілісі, викликані візитом до Грузії делегації російських депутатів.

Нагадаємо, 20 червня, близько 10 тисяч людей протестували перед будівлею грузинського парламенту. Активісти вимагали відставки голови парламенту, міністра внутрішніх справ та голови Служби держбезпеки.

Причиною протесту стала участь в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ’я депутата Держдуми Росії, президента цієї асамблеї Сергія Гаврилова. Багатьох громадян Грузії обурило те, що він вів засідання асамблеї в будівлі грузинського парламенту, адже Гаврилов пропагує визнання як незалежних держав сепаратистських регіонів Грузії — Абхазії і Південної Осетії.

Станом на ранок 21 червня, поліція Тбілісі завершила операцію з розгону акції протестуяка почалась 20 червня о 19:00 на проспекті Руставелі в столиці держави.

21 червня спікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку.

Фото: DW

Вино, вода та гроші — під забороною: Росія застосувала санкції до Грузії

Новини по темі