war

Верховний Суд не зобов'язував ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи — Смокович

3.07.2019 р., 13:56

Верховний Суд України не зобов'язував Центральну виборчу комісію України реєструвати екс-главу Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати, а лише зобов'язав продовжити розгляд їхніх документів, наголошує голова Касаційного адміністративного суду при ВС Михайло Смокович.

"Суд не зобов'язував ЦВК реєструвати, а зобов'язав продовжити розгляд",  сказав Смокович на брифінгу в середу в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Якби суд бачив, що є достатньо доказів проживання цього кандидата в Україні, він би одразу постановив його зареєструвати",  сказав Смокович, додавши, що у ЦВК є ще "інститут скасування реєстрації", якщо отримано докази порушення законодавства щодо необхідних умов для реєстрації.

Нагадаємо, 2 липня Центральна виборча комісія, серед іншого, схвалила рішення про реєстрацію Андрія Клюєва кандидатом у народні депутати.

Напередодні Верховний Суд зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо реєстрації кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва.

23 червня ЦВК відмовилася зареєструвати Клюєва кандидатом на окрузі № 46 на позачергових парламентських виборах. Ліберальна партія України просила суд визнати це рішення протиправним і скасувати його.

Відповідно до вимог Конституції, серед вимог до кандидата у народні депутати є проживання в Україні протягом останніх п’яти років.

За часів президентства Віктора Януковича Андрій Клюєв був першим віце-прем'єром, секретарем РНБО і главою Адміністрації президента. В Україні з 2014 року він перебуває в розшуку.

Верховний Суд не зобов'язував ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи — Смокович

Новини по темі