Мобільний додаток

Зірка європейської опери Олена Бєлкіна про емоції від співу й публіки: це неможливо купити за жодні гроші

1.07.2019 р., 11:25

Про свій перший ювілей на оперній сцені та про участь у всесвітньо відомому конкурсі в Кардіффі, в ефірі Радіо Культура в програмі Музична сієста розповіла зірка європейської опери Олена Бєлкіна.

Ведучі:

Світлана Галась

— Рік тому ви казали, що почуваєтеся Попелюшкою. За цей рік було багато звершень, ролей. Ви вже не почуваєтесь початківцем, а, скажімо так, молодою королевою?

— Так, я так і почуваюсь. І цього року я буду святкувати моє 10-річчя на сцені. Мій професійний оперний дебют був 10 років тому — в 2009-му році у Лейпцигу. І я за ці роки багато чого зробила і от я буду святкувати з великим концертом у Відні.

— А в Україні не планується?

— Якщо мене запросять. Ви знаєте, я завжди готова.

— Власне, ваша кар'єра почалася з того, що у 2008-му році ви перемогли на конкурсі імені Бориса Гмирі й тоді так стрімко полетіли, випорхнули з України. А тепер ви співачка, яка стоїть на такому певному рівні. І все ж таки вирішили взяти участь у конкурсі у Кардіффі (BBC Cardiff Singer of World — ред.)  напевно, найвідомішому конкурсі. Як з’явилася така ідея і які ваші враження? До речі, ми всі знаємо, що переміг там українець Андрій Кимач.

— Враження дуже позитивні. І Україна була представлена на найкращому рівні. І взагалі, двох фіналістів з України не могло бути. Мій агент і директори деяких театрів хотіли відрадити мене брати участь. Але я хочу сказати: це була моя така давня мрія приїхати до Кардіффа і заспівати там. Я не їхала за перемогою, тому що я не можу конкурувати зі співаками, які тільки-тільки почали співати в театрі. І я взагалі не хвилювалася. Просто у мене не було часу. У мене був завжди зайнятий червень. І я вже хотіла, може, чотири рази поїхати. І тут у мене звільнився час і з першого разу мене запросили до цієї двадцятки. Двадцять співаків з усього світу запрошують взяти участь. Але я взагалі не хвилювалася. Просто хотіла отримати задоволення від співу з оркестром.

— Ваша кар'єра досить рання. Зазвичай ближче до 30 років оперні співаки розпочинають свій шлях на сцені опери.

— Я почала вправлятися в оперному співі коли мені було 14. В 15 я вступила до училища імені Глієра, а потім до консерваторії. Навчалася у Євгенії Мірошниченко. Якось так у мене склалося швидко.

— Що робить вас щасливою в професії співачки?

— Емоції, які я отримую на сцені і які потім люди отримують після мого виступу. Коли підходять і кажуть: у нас були сльози або ми відчували такий драйв. Це таке, знаєте,  це неможливо купити за жодні гроші. 

Весь ефір можна послухати тут

Олена Бєлкіна

Зірка європейської опери Олена Бєлкіна про емоції від співу й публіки: це неможливо купити за жодні гроші

Новини по темі