Обирай пісні. Визначай переможця

Клімкін: повернення Росії до ПАРЄ не пов’язане з звільненням українських в’язнів

30.06.2019 р., 09:01

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що недоцільно пов’язувати повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи із можливим звільненням українських бранців.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Багато пишуть про ймовірний розмін між Європою та Росією: повернення Росії в ПАРЄ на можливе звільнення наших в’язнів. Зрада Європи нам всім болить. Але не ведіться на це. Не шукайте такого роду "логічних" виправдань. Тим більше, всі чули, що казав російський президент в японській Осаці", написав Клімкін.

На цю тему — Путін заявив, що звільнення моряків не пов’язане з поверненням Росії до ПАРЄ

Він заявив, щонайгірше буде, якщо "Росія та Європа вирішать, що вони можуть домовитися за нашою спиною і спробують нав’язати нам чужу стратегію і тактику".

Клімкін зауважив, що зараз тривають розмови про спільну відповідальність Європи і Росії за долю України як їхнього спільного сусіда.

"Вже зараз в кулуарах можна почути розмови про те, що Україна є спільним сусідством Росії та Європи, спільною відповідальністю, тому мають бути й спільні дії: насправді, дії будуть російські, а Європа буде спостерігати", — прокоментував міністр.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій.

Президент України Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись з главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків, заявивши, що пропозиція РФ судити моряків в Україні за російським законодавством "загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів". Згодом ЗМІ повідомили про домовленість Заходу і Росії, за якою нібито Москва мала звільнити моряків в обмін на повернення російської делегації в ПАРЄ.

Спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер вважає, що пропозиція Росії щодо передачі захоплених нею українських моряків Україні на умовах гарантії, що вони продовжать відбувати призначений російським судом термін в українській в'язниці, є образою правосуддя.

На фото — Павло Клімкін, REUTERS 

Клімкін: повернення Росії до ПАРЄ не пов’язане з звільненням українських в’язнів

Новини по темі