Обирай пісні. Визначай переможця

Волкер: пропозиція Росії щодо звільнення моряків є образою правосуддя

29.06.2019 р., 10:16

Спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер вважає, що пропозиція Росії щодо передачі захоплених нею українських моряків Україні на умовах гарантії, що вони продовжать відбувати призначений російським судом термін в українській в'язниці, є образою правосуддя.

Про це повідомляє polygraph.info.

"Волкер сказав, що російська "пропозиція" Україні брати участь в кримінальному розслідуванні щодо моряків є образою правосуддя, оскільки, по-перше, не було ніяких підстав для їх затримання, так само як це є образою ООН і суверенітету України", — йдеться в статті, яку у своєму twitter поширив Волкер.

"Росія не пропонувала звільнити захоплених нею українських моряків. Це була пастка", — додав  Волкер.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій.

26 червня МЗС України повідомило про отримання ноти від Росії, в якій пропонується надання українською стороною письмових гарантій участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

Президент України Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись з главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків, заявивши, що пропозиція РФ судити моряків в Україні за російським законодавством "загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів". Згодом ЗМІ повідомили про домовленість Заходу і Росії, за якою нібито Москва мала звільнити моряків в обмін на повернення російської делегації в ПАРЄ.

 На фото — Курт Волкер

Волкер: пропозиція Росії щодо звільнення моряків є образою правосуддя

Новини по темі