Мобільний додаток

Як пов'язані алкоголь і тривожність — пояснює біологиня

27.06.2019 р., 12:15

В компанії малознайомих людей, чи коли нам сумно і ніяково, інколи хочеться випити щось міцне, заспокоїтися та розвіятися, нарешті. Але чи справді алкогользаспокоює? Відповідь, як це часто буває, неоднозначна. Про це говорили в ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура.

Ведуча:

Дар’я Озерна

Алкоголь дійсно пригальмовує наш мозок, і знімає певні блоки. Чому? Бо він імітує дію гама-амінобутирової кислоти, гальмівного нейромедіатору. Саме гама-амінобутирату бракує мозковоі людей, що переживають пост-травматичне порушення. До того ж алкоголь блокує дію нейромедіатору збудження, глутамату. Тож гальмування алкоголем і зняття тривожності певною мірою діє.

Алкоголь імітує дію окситоцину, нейромедіатору та гормона, який виділяється коли нам добре і затишно із кимось, коли ми кохаємося чи просто обіймаємося, а nfкож коли ми перебуваємо серед однодумців чи під час пологів. Преса охрестила окситоцин гормоном любові, але це хибне визначення. Так ось, саме подібність дії алкоголю до дії окситоцину робить оточуючих привабливішими в очах п’яненької людини, і допомагає долати страх соціуму.

Але тут все хороше і закінчується. Як тільки рівень алкоголю знижується, наша тривожність вертається із ще більшою силою. А люди, що долають страх незнайомців за допомогою чарки, часто стають залежними.

Тому скажімо так: алкоголь дієвий, але сумнівний спосіб зняти напруження. Крім того, безпечної дози не існує, і вживати його не можна людям за кермом і вагітним жінкам.

Якщо вам часто буває тривожно, то краще підіть в спортзал, до психотерапевта, сімейного лікаря чи невролога, або просто лягайте спати.

Ефір програми можна послухати тут

Фото pixabay.com

Як пов'язані алкоголь і тривожність — пояснює біологиня

Новини по темі