Мобільний додаток

Сім країн заявили протест рішенню ПАРЄ про повернення російської делегації в Асамблею

26.06.2019 р., 20:16

Представники семи держав-членів Ради Європи у її Парламентській асамблеї (ПАРЄ) оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення РФ. Це сталося після того, як ПАРЄ погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій, і проголосувала на користь доповіді, яка затверджує повноваження російської делегації без будь-яких погроз санкціями. Рішення підтримали 116 депутатів. Після дебатів депутати ПАРЄ відхилили всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.

Як повідомляє "Європейська правда", спільну заяву, підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєння, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі", — йдеться у документі.

Країни-підписанти заяви додали, що майбутнє Ради Європи під загрозою, оскільки вона втрачає довіру людей, яких вона повинна захищати.

Ці держави також оголосили про спільні дії у ПАРЄ через "безпрецедентну кризу довіри до Ради Європи".

Сам член делегації від України Володимир Ар'єв оголосив, що виходить з її складу.

"Понад 5 років ми тримали агресора, злочинців поза межами ПАРЄ. Весь час їх намагалися повернути різними шляхами: тиснули, шантажували. Українська делегація витримала  не витримала Рада Європи",  написав політик.. 

Парламентська асамблея Ради Європи позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію проти України. З того часу російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій. Зокрема, з кінця червня 2017 року російська сторона призупинила сплату внесків до Ради Європи до відновлення повноважень делегації.

26 червня ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення Москвою принципів Ради Європи.

Раніше ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує повернення Росії в організацію без виконання міжнародних зобов’язань. Її підтримали 118 делегатів, 62 висловилися проти.

Фото: Zik

Сім країн заявили протест рішенню ПАРЄ про повернення російської делегації в Асамблею

Новини по темі