Мобільний додаток

Суд пояснив, чому скасував перейменування проспектів Бандери і Шухевича

26.06.2019 р., 17:49

Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив, чому скасував перейменування двох столичних проспектів:  проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича, та Московського проспекту на проспект Степана Бандери. Згідно з релізом, опублікованим на сайті суду, рішення прийнято з огляду на те, що під час перейменування було порушено процедуру, а також у зв’язку з відсутністю належного обґрунтування прийняття даних рішень.

"Також судом при розгляді зазначеної справи  прийнято до уваги значний суспільний інтерес, який відображений і в петиціях проти перейменування, чого не було враховано КМР під час вчинення дій щодо зміни назви проспектів", — пояснили в суді.

Зазначається, що розгляд справи тривав з серпня 2016 року. Зокрема, суд задовольнив частково позов ГО "Єврейська правозахисна група" та ГО "Антифашистська правозахисна ліга" до Київської міської ради і визнав протиправним та скасував відповідні перейменування. 

Нагадаємо, 7 червня 2016 року депутати Київської міськради проголосували за перейменування столичного Московського проспекту на проспект Степана Бандери. 1 червня 2017 року Київрада проголосувала за перейменування проспекту Ватутіна на проспект Шухевича. Рішення було ухвалено в межах пакета законів про декомунізацію, ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою. 15 травня 2015 року закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності. Окружний адміністративний суд Києва скасував перейменування проспектів 25 червня 2019 року.

Фото: ATR

Суд пояснив, чому скасував перейменування проспектів Бандери і Шухевича

Новини по темі