Мобільний додаток

Чим корисна чорна смородина — пояснює біологиня

26.06.2019 р., 11:20

Чомусь в Україні чорна смородина не вважається добірною і унікальною ягодою. Більшість людей закуповують на зиму чорницю, ожину, малину, а смородина чомусь нікого не цікавить. А дарма. В ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура розказали, чого варто весь сезон їсти та приберегти на зиму заморожену смородину.

Ведуча:

Дар’я Озерна

По-перше, чорна смородина — найбагатше джерело вітамінів. У ній в чотири рази більше вітаміну С, ніж в апельсинах. У ній є вітаміни А, Е, В1, В5 та В6. Жиророзчинні вітаміни А та Е містяться в кісточках.

По-друге, темно-фіолетовий колір вказує, що в ній є поліфеноли та флавоноїди. Це сполуки, що так люблять рекламувати і продавати нам виробники домішок. Але для здоров’я серця і судин, профілактики раку, діабету краще їжте чорну смородину.

По-третє, смородина містить гама-ліноленову кислоту, яка у поєднанні зі флавоноїдами тамує запалення і корисна при запаленні суглобів. Також, дослідження показали, що смородина ефективна при сухості очей, поганому сутінковому зорі і глаукомі, тобто помутнінні кришталика.

Тепер найцікавіше! Чорна смородина допомагає нам зберігати спокій і гарний настрій. Яке відношення має смородина до роботи мозку? — запитаєте ви. Почну здалеку. Наші нейрони спілкуються між собою за допомогою хімічних речовин, нейромедіаторів, наприклад, серотоніну і дофаміну. Клінічна депресія на молекулярному рівні — це брак серотоніну, якщо пояснити якнайпростіше. Нейромедіатори мають з часом зруйнуватися завдяки ферментам моноамінооксидази. Коли вони дуже активні, серотонін і дофамін щезають надто швидко, і ми не насолоджуємося тривалою радістю чи певним тонусом. Виявилося, що саме в смородині є потужні інгібітори моноаміноокситдази. Тобто вони спиняють ферменти, а серотонін і дофамін в мозкові живуть довше. Клінічні дослідження на людях показали, що чорна смородина, скажімо так, ефективно поліпшує настрій на рівні нейронів.

Отже, змініть свої погляди і зверніть увагу на смородину, щоб взимку вдосталь насолодитися її дивовижними властивостями!

Ефір програми можна слухати тут

Фото pixabay.com 

Чим корисна чорна смородина — пояснює біологиня

Новини по темі