Мобільний додаток

У Грузії спікером парламенту обрали лідера правлячої партії

25.06.2019 р., 17:06

У Грузії обрали нового спікера парламенту, ним став лідер парламентської більшості, представник правлячої партії "Грузинська мрія" Арчіл Талаквадзе.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

На цій посаді він змінив Іраклія Кобахідзе, який пішов у відставку в результаті акцій протесту в центрі Тбілісі.

Кандидатуру Талаквадзе на пленарному засіданні парламенту підтримали 94 депутати зі 101, які пройшли реєстрацію. Депутати опозиційних фракцій у голосуванні участі не брали. 

Нагадаємо, у заворушеннях 20-21 червня біля парламенту Грузії постраждали 240 осіб, зокрема 80 правоохоронців. 

Читайте також — Реакція влади Грузії на протести є неадекватною — Мамулашвілі

Нагадаємо, 20 червня, близько 10 тисяч людей протестували перед будівлею грузинського парламенту. Активісти вимагали відставки голови парламенту, міністра внутрішніх справ та голови Служби держбезпеки.

Причиною протесту стала участь в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ’я депутата Держдуми Росії, президента цієї асамблеї Сергія Гаврилова. Багатьох громадян Грузії обурило те, що він вів засідання асамблеї в будівлі грузинського парламенту, адже Гаврилов пропагує визнання як незалежних держав сепаратистських регіонів Грузії — Абхазії і Південної Осетії.

Станом на ранок 21 червня, поліція Тбілісі завершила операцію з розгону акції протесту, яка почалась 20 червня о 19:00 на проспекті Руставелі в столиці держави.

21 червня спікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку.

Фото: Эхо Кавказа

У Грузії спікером парламенту обрали лідера правлячої партії

Новини по темі