Мобільний додаток

Фронтмен "Нумер 482" Віталій Кириченко поділився досвідом у захисті авторських прав

25.06.2019 р., 14:33

Про українську музику та захист авторських прав музикантівв ефірі Радіо Кульутра в програмі Культура. Live розказав фронтмен гурту "Нумер 482" Віталій Кириченко.

Ведучі:

Людмила Ляхевич і Володимир Зайончковський

Лідер "Нумер 482" Віталій Кириченко долучився до громадської організації Українська агенція з авторських та суміжних прав.

"В цьому світі своїми правами керують самі автори. Тобто займається об'єднання авторів. Не просто вони самі займаються, а вони об'єднуються, наймають менеджерів, створюють організацію з певними бюджетами, відрахуваннями в цю організацію для того, щоб вона існувала, розвивалась… і от така у нас громадська організація з'явилася зараз в Україні. Вона називається ГО "УААСП", — пояснив музикант.

Він пояснив, що організація займається тим, що фактично захищає авторські права авторів. Тобто збирає усі ці авторські відрахування, які мають платити радіостанції, телеканали, публічне використання — ресторани і тому подібне.

Кириченко зауважив, що Українська агенція з авторських та суміжних прав стала членом Всесвітньої спілки авторів.

"Долучитися до неї — означає, що тебе прийняли в родину всесвітніх організацій, які якраз займаються тим самим питанням", — додав він.

До цього в Україні теж були організації з захисту прав авторів. Але Кириченко пояснює, чим від них відрізняється ГО "УААС":

"В чому фішка, чи були вони до цього, ці організації? Так, вони були. Але вони були або державні, або приватні… Виходить, що у нас було 19 організацій і всі ці організації збирали (авторські права - ред.) як хотіли. І це було дуже ефективним для тих, хто збирав. А для авторів — не дуже ефективним".

Фронтмен "Нумер 482" Віталій Кириченко закликав українських музикантів приєднатися до Української агенції з авторських та суміжних прав.

Весь ефір можна послухати тут

Віталій Кириченко. Фото Facebook  

Фронтмен "Нумер 482" Віталій Кириченко поділився досвідом у захисті авторських прав

Новини по темі