Мобільний додаток

Україна сьогодні оскаржить рішення ПАРЄ щодо Росії — Береза

25.06.2019 р., 09:57

Українська делегація сьогодні оскаржить результати голосування ПАРЄ щодо Росії. Про це Українському радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" розповів народний депутат України, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Борислав Береза.

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Українська делегація сьогодні збиратиметься для вирішення, що робити далі. Зараз ми будемо оскаржувати та опротестовувати повноваження Росії. Це останній шанс для Парламентської Асамблеї накласти на Росію санкції", — розповів Борислав Береза.

За його словами, зараз в ПАРЄ відбувається покроковий відступ від своїх власних стандартів: "Багато делегацій, зокрема, з Польщі, Литви, Грузії, Британії казали вчора, що Європа зраджує не лише Україну, вона зраджує себе. Навіть більше, британці сказали, що раді, що Черчилль не дожив до цього часу і не побачив, що сталось із Радою Європи".

"Особливо гірко виглядала позиція делегації з Нідерландів: країна, громадяни якої летіли в літаку, збитому Росією, відмовилась обговорювати питання санкцій для РФ та в результаті підтримала повернення Росії", — сказав народний депутат.

Як він вважає, такий результат голосування має кілька причин: частина делегацій, які також можуть потрапити під санкції, вирішила убезпечити себе в майбутньому, частина — продалась, а решта це ті, хто справді вважають, що з Росією можна домовитись: "Європейці думають, що в залі ПАРЄ зможуть змусити Росію піти з Донбасу".

"Сьогодні наше оскарження піде в моніторинговий комітет, яким керують британці. Сподіваємось, що їм вдасться переламати ситуацію та накласти санкції на Росію", розповідає народний депутат. Якщо ж завершення цієї справи буде негативним, Борислав Береза наголошує на тому, що Україна має призупинити участь у літній сесії: "ПАРЄ дуже важлива інституція як для України, так і для Європи. Саме через неї Європа визнала Росію країною-окупантом.  Але якщо ми проковтнемо рішення щодо Росії і не підемо, цього не зрозуміють наші партнери й ті, хто в нас вірить. Ми маємо показати Раді Європи, що в ПАРЄ не все гаразд", коментує подальші кроки України Борислав Береза.

За його словами, українська делегація передасть Верховній Раді право обирати подальші форми співпраці з Радою Європи.

"Залишати без реакції таку ганьбу ми не можемо і не будемо", — підсумував народний депутат.

Нагадаємо, що сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

Слухати повну версію.

ФОТО: Facebook Борислава Берези

Новини по темі