Мобільний додаток

В університеті Шевченка Андрію Портнову сказали "Ніт!"

20.06.2019 р., 20:33

Анонсована напередодні акція протесту проти призначення Андрія Портнова професором кафедри конституційного права юрфаку КНУ ім. Шевченка триває під стінами Червоного корпусу. Студенти та випускники, а також громадяни, яких обурило призначення заступника адміністрації Віктора Януковича в університет, вимагають зустрічі з ректором Леонідом Губерським.

Кількадесят людей перебувають на другому поверсі університету біля кабінету ректора і зали засідань. Вони чекають, щоб очільник вишу з ними поспілкувався. 

До протестувальників вийшов проректор з перспективного розвитку університету Олександр Рожко, який сказав, що робочий день у ректора тривав до 18 години і наразі він уже покинув робоче місце, а дотелефонуватися до нього неможливо. 

Студентам запропонували лишитися на ніч в стінах університету, або ж розійтися і прийти зранку. 

Народна депутатка Вікторія Сюмар, яка прибула на місце, наголосила, що студентам залишатися ночувати в приміщенні небезпечно, оскільки є приклади того, коли студентів били під час мирних протестів.

Протестувальники погодилися поводити себе цивілізовано і ночувати в коридорі. Час від часу у гучномовці вимагають, щоб до них таки вийшов ректор. 

Під стінами протестують активісти з плакатами: "Скажи Портнову Ніт", "Портнова геть", "Портнов, пора в Ростов". 

Протестувальники озвучили дві основні вимоги: скасування наказу про прийняття Портнова на роботу та  публічне вибачення ректора Губерського за свої дії.

Сам новопризначений професор Портнов у своєму Telegram-каналі жартує над протестувальниками:

"Послухав озвучені на мітингу проти Портнова тези і настільки з ними згоден, що повністю приєднуюсь до сказаного, поділяю висловлену стурбованість і тепер і сам виступаю проти Портнова", пише Андрій Портнов. 

Оновлення: о 20:40 активістам вдалося додзвонитися до ректора:

"На завтра, на десяту або одинадцяту підходьте", — сказав Губерський.

Як повідомила одна з координаторів протесту Марина Мірзаєва, студенти залишаються з протестом на ночівлю, облаштовуються в коридорах.

Нагадаємо, колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича взяли на роботу на умовах строкового трудового договору до проведення конкурсу на посаду професора кафедри конституційного права. 

 

Андрій Портнов був радником Віктора Януковича у 2011-2014 рр, заступником глави АП Януковича, членом Ради Нацбанку України. У 2005-2010 рр. був головним юристом команди Юлії Тимошенко. У березні 2018 року стало відомо, що стосовно Портнова  розпочато кримінальне провадження за статтею "державна зрада". Зі свого боку екс-перший заступник глави АП заявив, що буде судитися з СБУ, яка звинуватила його у державній зраді. 

Автор: Ірина Басенко

Фото автора

В університеті Шевченка Андрію Портнову сказали "Ніт!"

Новини по темі