Мобільний додаток

Мистецький флагман освіти має бути пріоритетом для нашої держави — Бенч

20.06.2019 р., 15:40

Мистецький флагман освіти має бути пріоритетом для нашої держави, оскільки він тримає  імідж держави у світі, переконана ректорка Київської дитячої Академії мистецтв, екс-заступниця міністра культури, Генеральний консул України в Словаччині (2005-2015рр) Ольга Бенч. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" вона прокоментувала, якою є мистецька освіта в Україні на прикладі академії, яку вона очолює.

Ведуча:

Галина Бабій

"Україна має одну з найкращих мистецьких освіт у світі. Це я можу порівняти, оскільки я вивчала освіту у Словаччині, Польщі, Німеччині, Болгарії. І, дійсно, я аплодую нашій мистецькій освіті, тому що у всіх країнах Європи, всюди наші є митці, наші музиканти. Це та гордість, яка на культурному дипломатичному фронті дуже високо тримає імідж держави", — зазначила Ольга Бенч.

Бенч вважає, що "мистецький флагман освіти має бути пріоритетом для нашої держави, тому що він в усі часи фактично тримав  імідж держави у світі".

Ректорка Київської Академії мистецтв прокоментувала, якою є мистецька освіта на прикладі академії, яку вона очолює.

"Нині наші бакалаври отримують диплом про вищу освіту за трьома напрямками: сценічне мистецтво, музичне мистецтво та образотворче мистецтво. А Київська академія мистецтв у нас є першим рівнем нашої освіти, і ми її реформували в спеціалізовану мистецьку школу. Зараз ми є спеціалізована мистецька школа — школа-інтернат, бо у нас дітки денного типу, які перебувають у нас протягом 12 годин. Ми єдиний в Україні навчальний заклад, де дитина заходить у 1-й клас спеціалізованої мистецької школи і у майбутньому виходить бакалавром і, я сподіваюся, магістром", — сказала вона.

Бенч зауважила, що її основним завданням як ректора вищого навчального закладу було наповнити вищу школу іменами.

"У нас діти ідуть на імена. Гарантом музичного вокального мистецтва є Євдокія Колесник. Очевидно, ми єдині в Україні, які володіємо унікальними духовими інструментами, і тому пріоритетом у нас є духова кафедра, гарантом якої є Юрій Василевич. Олександр Москаленко також є нашим педагогом. Щодо нашої скрипкової школи, то нам допомагають Анатолій Баженов та Мирослава Которович. Щодо сценічного мистецтва, то ми даємо диплом актора театру та кіно. Гарантом цих студій є Олег Драч, а також Тарас Жирко. Також у нас є образотворче мистецтво та хореографія", — розповіла вона.

Прослухати повну версію.

На фото — Ольга Бенч та Галина Бабій 

Мистецький флагман освіти має бути пріоритетом для нашої держави — Бенч

Новини по темі