Мобільний додаток

Якої шкоди завдає довкіллю промислове тваринництво — пояснює екологиня

17.06.2019 р., 20:31

Про те, чим небезпечне промислове тваринництво, в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life розказала експертка ГО "Екодія" Анна Даниляк.

Ведуча:

Майя Манько

На тваринництво припадає майже 50 відсотків усіх антибіотиків, які виробляють у світі. Їхнє використання призводить до появи й поширення антибіотико-резистентних вірусів та бактерій, які можуть передаватися людині. Одна промислова ферма за рік виробляє приблизно 7 тисяч тонн відходів, які зберігаються у відкритих лагунах, а звідти потрапляють у підземні поверхневі води й забруднюють їх.

"Розвиток сільського господарства і тваринництва зокрема йде таким шляхом інтенсифікації. Це такий корпоративний тип розвитку, коли дуже укрупнюється підприємство і на максимально обмеженій території утримують максимально велике поголів'я тварин. Звісно з цим пов'язані дуже великі проблеми", — розповіла Анна Даниляк.

За словами експертки, це з одного боку сприяє здешевшанню продукції, а з іншого боку — має величезні наслідки для довкілля.

"По-перше, використання природних ресурсів. По-друге, забруднення довкілля. З цим пов'язані величезні викиди в атмосферу, забруднення атмосфери. Це споживання води у величезних кількостях і забруднення води. Забруднення грунтів. Це так само впливає на біорізноманіття", — додала Анна Даниляк.

"Якщо говорити про світ: приблизно чверть усіх викидів парникових газів походить від цієї індустрії", — пояснила вона.

Весь ефір можна послухати тут.

Фото - pixabay.com 

Якої шкоди завдає довкіллю промислове тваринництво — пояснює екологиня

Новини по темі