Мобільний додаток

ООН закликає Росію звільнити українських моряків і скасувати заборону Меджлісу

13.06.2019 р., 15:01

Голова Моніторингової місії ООН закликала Російську Федерацію негайно звільнити полонених українських моряків та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Цих кроків вимагає рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Про це заявила на презентації "Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні 16 лютого  15 травня 2019 року" голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє Укрінформ.

"Російська Федерація повинна виконати рішення, видані двома окремими судовими органами в рамках системи ООН. Перша ухвала від 2017 року оголошена Міжнародним судом ООН: Російська Федерація має скасувати заборону діяльності Меджлісу. Друга ухвала, оголошена в травні цього року Міжнародним трибуналом ООН з морського права: негайно звільнити 24 членів українського екіпажу та три військово-морські кораблі, захоплені в листопаді минулого року біля Керченської протоки",  сказала Фрейзер.

Читайте також: Російські правозахисники визнали українських моряків політв'язнями

Голова Моніторингової місії ООН також закликала Російську Федерацію як окупаційну державу в Криму дотримуватися зобов'язань відповідно до міжнародних стандартів прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі  з екіпажами були доставлені в КерчПізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина".

Наразі за позовом України тривають слухання третейського суду в Гаазі щодо приналежності територіальних вод Чорного та Азовського морів.
Фото: Главком
ООН закликає Росію звільнити українських моряків і скасувати заборону Меджлісу

Новини по темі