Мобільний додаток

Донорство крові може бути профілактикою серцево-судинних та онкозахворювань — експертка

12.06.2019 р., 17:32

Про міфи, пов’язані з донорством крові, в ефірі "ДеньПРО" на Радіо Промінь розповіла Ірина Славінська, керівниця відділу безпеки крові та донорства ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України".

Ведуча:

Марія Сизон

Одним з найбільш популярних міфів, пов'язаних із донорством крові, є те, що під час здачі крові нібито можна заразитися різними захворюваннями від інших донорів. Насправді це не так, заперечує Ірина Славінська, оскільки усі інструменти, які при цьому використовуються — одноразові.

"Ба більше, для донора це досить корисна процедура: донор може оздоровити свій організм. Донорство вважається профілактикою серцево-судинних захворювань і навіть онкологічних захворювань, тому що за рахунок донорства контролюється рівень заліза та густина крові", — пояснила експертка.

Вона додала, що, на жаль, не всі можуть бути донорами крові, оскільки є певні обмеження. Донором крові може стати здорова людина віком від 18 років та вагою від 50 кілограмів.

"Є люди, які взагалі не можуть бути донорами — за наявності певних захворювань, хронічних, інфекційних. Наприклад, псоріаз, онкозахворювання, серцево-судинні захворювання, імунні захворювання. Тобто якщо у людини є будь-які порушення способу життя, вона змушена приймати ліки, стояти на обліку у лікаря, постійно слідкувати за своїми показниками тиску, цукру — така людина сама потребує допомоги і не може бути донором", — розповіла Ірина Славінська.

Втім, для тих людей, хто все-таки має можливість здати кров, є й приємний бонус, додає вона.

"Держава потурбувалася й дала два вихідні: це день здачі крові та день після здачі крові. Це офіційні оплачувані вихідні, якими кожен може скористатися", — додала експертка.

Раніше Ірина Славінська розповіла, що в Україні працюють 428 пунктів для здачі крові і їхню кількість потрібно зменшувати.

Фото з сайту МОЗ

Донорство крові може бути профілактикою серцево-судинних та онкозахворювань — експертка

Новини по темі