Мобільний додаток

Скільки овочів та фруктів слід їсти щодня — пояснює біологиня

12.06.2019 р., 12:07

Ми постійно чуємо пораду: їжте більше овочів та фруктів. Більше — це скільки? Відра череші вистачить?.. Чи стану я здоровішою, якщо їстиму велику миску салату замість решти страв? В ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура говорили про норми споживання фруктів та овочів.

Ведуча:

Дар'я Озерна

Британська Національна служба здоров'я радить щодня їсти п'ять порцій овочів і фруктів; одна порція  це 80 грамів. Така порада походить від дослідження, яке показало: кожна додаткова порція овочів та фруктів суттєво зменшує ризик передчасної смерті, але після 5 порцій цей тренд спиняється. Тому зробили висновок, що збільшувати споживання городини немає особливого сенсу  майже три чверті людей в США та Британії однаково не споживають менше, ніж п'ять порцій.

Надмірне споживання рослинної їжі погіршує засвоєння заліза та кальцію з інших продуктів, і може викликати закрепи клітковиною. Втім, інші роботи доводять: що більше в раціоні рослинної їжі, то менший ризик смерті від серцево-судинних хвороб.

Офіційна рекомендація американського Управління з харчових продуктів та ліків така: 500-650 грамів овочів та 200 грамів фруктів на добу. Можна міряти жменями: жінкам за раз слід з'їдати стільки ж овочів, скільки займає їхній кулак, а чоловікам  скільки два. І їсти рослинні продукти під час кожного прийому їжі, і ними ж перекушувати.

Водночас овочі мають бути із різних груп: зелені (броколі, шпинат), оранжево-червоні (морква, томати), крохмалисті (картопля), бобові (горошок, квасоля) та вся решта (капуста, цукіні). Протягом тижня варто спожити все доступне різноманіття.

Щодо фруктів та ягід застереження таке: фрукти містять фруктозу й клітковину. Фруктоза погано поглинається кишківником, а клітковина ще більше цьому заважає. Тому після пів відра черешні ви можете відчути важкість і здуття. Ягоди містять переважно цукрозу, і симпатії нутриціологів, скажімо так, на боці смородини й шовковиці, а не яблук і бананів. Ягід упродовж року можна їсти до 300 грамів щодня.

Програму можна послухати тут

Фото pixabay.com 

Скільки овочів та фруктів слід їсти щодня — пояснює біологиня

Новини по темі