Мобільний додаток

На рішення КСУ вплине позиція суду щодо механізму формування коаліції — Ємець

12.06.2019 р., 09:24

На рішення Конституційного суду вплине позиція суду щодо механізму формування коаліції, переконаний народний депутат України, 1-ий заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучий:

Богдан Буткевич

"Для мене як для юриста відповідь може бути лише одна. Про конституційність чи неконституційність указу ми дізнаємося лише після рішення Конституційного суду. Бо лише Конституційний суд має право вирішувати це питання. Ті, хто зараз розповідають про його неконституційність чи конституційність, насправді не мають права на це", — зазначив Леонід Ємець.

Ємець зауважив, що на засіданні Конституційного суду дискусія відбувається навколо того, чи можливе індивідуальне членство народного депутата, який є позафракційним в коаліції депутатських фракцій.

"Зважаючи на те, як учора, 11 червня,  відбувалося засідання в Конституційному суді, і як аналізували аргументи сторін, то мова зараз йде не про додаткові 2,5 місяці повноважень Верховної Ради. Дискусія відбувається навколо того, чи можливе індивідуальне членство народного депутата, який є позафракційним в коаліції депутатських фракцій. Якщо ви уважно слідкували за аргументами представника президента у Конституційному суді, то він вважає, що рішення суду від 2010 року не має застосовуватися судом, хоча й не навів  достатніх аргументів, чому ні", — сказав він.

Нардеп також наголосив, що більша частина питань від Конституційного суду стосувалася саме позиції відповідача щодо неможливості індивідуального членства.

"Рішення про Конституційність чи неконституційність указу буде ухвалюватися на підставі того, яку позицію сформує КСУ щодо можливого індивідуального членства депутатів у цій коаліції. Якщо КСУ визначає, що індивідуальне членство можливе, то аргументів у сторони відповідача вже недостатньо. Якщо КСУ стане на бік того, що лише представники фракцій можуть бути членами коаліції, тоді може стояти питання, що коаліції не було", — прокоментував Ємець.

Читайте також: КСУ може визнати указ Зеленського конституційним за відсутності обґрунтованих аргументів — Барабаш

Зазначимо, Конституційний Суд у справі щодо конституційності указу президента про розпуск парламенту перейшов до закритого режиму розгляду. Відкрита частина судового засідання Великої палати КСУ тривала упродовж дня 11 червня.

Під час розгляду судді заслухали народних депутатів, які аргументували, чому указ про розпуск Ради, на їхню думку, порушує Конституцію, а також позицію представника президента Федора Веніславського.

Президент Володимир Зеленський, виступивши на початку засідання, покинув судову залу, пояснивши, що не хоче створювати підстав для звинувачення його в тиску на суд. 

Після завершення закритої частини розгляду справи судді винесуть рішення і його буде оприлюдено на сайті КСУ. Проте, коли оприлюднять рішення, невідомо. 

Нагадаємо, 24 травня розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня.

Прослухати повну версію.

Фото — facebook.com/ConstitutionalCourtofUkraine

На рішення КСУ вплине позиція суду щодо механізму формування коаліції — Ємець

Новини по темі