Мобільний додаток

Президент хоче відтермінувати на рік запровадження ринку електричної енергії

11.06.2019 р., 13:30

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону, яким пропонує відтермінувати запровадження ринку електроенергії на один рік. Про це вчора, 10 червня, повідомив представник Президента України у Кабінеті Міністрів Андрій Герус. 

Зокрема, зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо нової дати запровадження ринку електричної енергії (10376) покликані відтермінувати запровадження нового ринку електроенергії на рік — до 1 липня 2020 року.

"На жаль, за два роки не було проведено відповідної роботи з підготовки до нового ринку. Щоб запобігти різкому зростанню тарифів і кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційоване перенесення запуску нової моделі ринку на рік. Водночас необхідно розробити та втілити в життя помісячний план підготовки до відповідних змін", — прокоментував ініціативу президента Андрій Герус.

Читайте також: Верховна Рада ухвалила енергетичний додаток до Асоціації з ЄС — "промисловий безвіз"

Також президент подав проект закону про внесення змін до статті 9-1 Закону України "Про альтернативні джерела енергії" (№ 10375), де ідеться про відновлення так званого зеленого тарифу для домогосподарств, які мають домашні наземні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 30 кВт. 

Обидва законопроекти мають статус невідкладних.

Нагадаємо, 31 травня на нараді за участю членів Ради національної безпеки і оборони Глава держави підкреслив, що одним із зобов’язань України перед Європейським Союзом є реформування енергетичної сфери. Йдеться, передусім, про демонополізацію енергетичних ринків.

Фото: Zik

Президент хоче відтермінувати на рік запровадження ринку електричної енергії

Новини по темі