Більше новин
- 12:30
- Реформа освіти: де межа між брехнею політиків і реальними змінами?
- 20:28
- Якщо до вас прийшли з обшуком — 11 порад адвоката
- 16:24
- Чому Путін лякає Україну боснійським досвідом — коментує експерт-міжнародник
- 14:30
- Найбільша небезпека для Донбасу — це початок гібридної реінтеграції — Віхров
- 12:20
- Віхров про справу Шеремета: Зеленському треба було продемонструвати історію успіху після "нормандського саміту"
Чому болять ноги, навіть коли немає ревматизму — пояснює біологиня
Інколи в людей болять ноги, але аналізи на ревматоїдний артрит показують, що все гаразд. На цьому часто спиняються. В ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура розказали про такий стан, як хвороба периферійних судин.
Ведуча:
Дар’я Озерна
Хвороба периферійних судин — це звуження артерій і, як наслідок, погане кровопостачання ніг чи рук. Зазвичай, мало крові, кисню і поживних речовин дістається саме ногам. Ми це відчуєвамо як біль під час руху.
Біль проявляється саме в тій ділянці, де артерія звужена, і минає після кількох хвилин відпочинку. Ноги часто бувають набряклі, шкіра блискуча, а волосся на ногах випадає чи погано росте. Ноги бувають холодні, слабкі, рани можуть погано загоюватися. В чоловіків хвороба периферійних судин може зумовлювати еректильну дисфункцію.
Найпоширенішою причиною звуження артерій є атеросклероз, а також куріння і надмірна вага. Хвороба може прогресувати, і викликати біль навіть під час відпочинку і сну. Не треба вважати біль у ногах нормальною частиною зрілого віку.
До болю в ногах слід бути уважними курцям, людям із атеросклерозом, гіпертонією, діабетом чи сімейною історією діабету, старшим за 65 років, а також тим, хто пережив інсульт чи має високий рівень гомоцистеїну в крові. Якщо хворобу периферійних судин не лікувати, і не міняти спосіб життя, то вона може призвести до гангрени та ампутації кінцівки.
Найкращою профілактикою чи зупинкою для хвороби периферійних судин є припинення куріння, схуднення до нормального індексу маси тіла, та регулярні фізичні навантаження. Перевіряйте рівень холестерину в крові, та будьте уважні до сигналів свого тіла. Вчасний візит до лікаря і зміни в житті можуть вам врятувати життя.
Ефір програми можна послухати тут
Фото pixabay.com
