Мобільний додаток

Чому болять ноги, навіть коли немає ревматизму — пояснює біологиня

11.06.2019 р., 10:38

Інколи в людей болять ноги, але аналізи на ревматоїдний артрит показують, що все гаразд. На цьому часто спиняються. В ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура розказали про такий стан, як хвороба периферійних судин.

Ведуча:

Дар’я Озерна

Хвороба периферійних судин — це звуження артерій і, як наслідок, погане кровопостачання ніг чи рук. Зазвичай, мало крові, кисню і поживних речовин дістається саме ногам. Ми це відчуєвамо як біль під час руху.

Біль проявляється саме в тій ділянці, де артерія звужена, і минає після кількох хвилин відпочинку. Ноги часто бувають набряклі, шкіра блискуча, а волосся на ногах випадає чи погано росте. Ноги бувають холодні, слабкі, рани можуть погано загоюватися. В чоловіків хвороба периферійних судин може зумовлювати еректильну дисфункцію.

Найпоширенішою причиною звуження артерій є атеросклероз, а також куріння і надмірна вага. Хвороба може прогресувати, і викликати біль навіть під час відпочинку і сну. Не треба вважати біль у ногах нормальною частиною зрілого віку.

До болю в ногах слід бути уважними курцям, людям із атеросклерозом, гіпертонією, діабетом чи сімейною історією діабету, старшим за 65 років, а також тим, хто пережив інсульт чи має високий рівень гомоцистеїну в крові. Якщо хворобу периферійних судин не лікувати, і не міняти спосіб життя, то вона може призвести до гангрени та ампутації кінцівки.

Найкращою профілактикою чи зупинкою для хвороби периферійних судин є припинення куріння, схуднення до нормального індексу маси тіла, та регулярні фізичні навантаження. Перевіряйте рівень холестерину в крові, та будьте уважні до сигналів свого тіла. Вчасний візит до лікаря і зміни в житті можуть вам врятувати життя.

Ефір програми можна послухати тут

Фото pixabay.com
 

Чому болять ноги, навіть коли немає ревматизму — пояснює біологиня

Новини по темі