Мобільний додаток

На Черкащині у Росі норми небезпечних речовин не перевищені — Позняков

10.06.2019 р., 18:33

На Черкащині норми забруднюючих речовин у річці Рось не перевищені. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" повідомив начальник управління екологічного нагляду у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу Олександр Позняков.

Ведучі:

Юрій Табаченко, Олена Зелінченко

"Сьогодні зранку було відібрано проби води у трьох місцях річки Рось. Також було обстежено берегову лінію. Відповідно до лабораторних аналізів по забруднюючим речовинам норми ГДК (гранично допустимої концентрації — ред.) не перевищено. На Черкаській області ця ситуація не позначилася. Крім того, за висновками ДСНС у зв’язку з дощами активна властивість пестидів мала менший негативний вплив на довкілля", — зазначив Олександр Позняков.

Начальник управління екологічного нагляду в Черкаській області Держекоінспекції також зауважив, що "наразі є інформація, що міські водоканали можуть працювати у штатному режимі. Корсунь-Шевченківський водоканал і працював у штатному режимі".

Нагадаємо, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Benz Sprinter, який перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки р. Рось та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у притоку річки Рось.

Раніше повідомлялося, що проби води з річки Рось, у притоку якої потрапили інсектициди, працівники Держекоінспекції відвезли до лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

Голова Вінницької ОДА Андрій Гижко 10 червня повідомив, що серед препаратів, які потрапили до річки Рось внаслідок ДТП, інсектицидів не було. Крім того, концентрація небезпечних речовин не перевищує норми гранично допустимої концентрації.

Прослухати повну версію.

Річка Рось у Білій Церкві, фото — Вікіпедія

На Черкащині у Росі норми небезпечних речовин не перевищені — Позняков

Новини по темі