Мобільний додаток

Суд визнав неконституційним одне з положень закону про НАБУ

6.06.2019 р., 18:10

Конституційний суд України розглянув скаргу АТ "Запорізький завод феросплавів", що контролюється групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, повідомляє "Укрінформ".

Представники товариства вважали неконституційними повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

КСУ розглянув скаргу під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату і визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону "Про Національне антикорупційне бюро України":

"13) за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України".

Провадження було відкрито у жовтні 2018 року. Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування. 

Фото: Espresso. TV

Суд визнав неконституційним одне з положень закону про НАБУ

Новини по темі