Мобільний додаток

Про що домовилися в Мінську: угода про нове перемир'я, зняття економічної блокади і обмін полоненими

5.06.2019 р., 19:19

На сьогоднішніх переговорах у Мінську члени Тристоронньої контактної групи досягли домовленостей про нове перемир'я та домовилися визначити терміни розведення сил у Станиці Луганській. Про це повідомляє ВВС Ukraine.  

Офіційний представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма назвав сьогоднішні перемовини в Мінську конструктивними. Він повідомив, що вперше засідання у Мінську пройшло у "конструктивному руслі". Зустріч почалася в середу близько 13 години й тривала понад  чотири години.

"Проблеми давні, і вони стають дедалі більш болісними", — охарактеризував тематику переговорів представник України.

Учасники обговорили обмін полоненими, зокрема звільнення українських моряків. Леонід Кучма прогнозує, що ці питання нарешті почнуть вирішувати.

"Фактично ми приїхали з "дорожньою картою" від президента України. Були такі сигнали: президент дійсно хоче, щоб настав мир у цьому регіоні. З відповідними наказами я сюди і приїхав", — повідомив він.

Представник Росії у контактній групі Борис Гризлов сказав, що сторони домовилися про нову угоду щодо припинення вогню. Цей документ мають підписати на наступній зустрічі, яка запланована на 19 червня.

За словами Гризлова, економічній підгрупі доручили обговорити відновлення економічних зв'язків у разі ухвалення Києвом рішення про зняття економічної блокади Донбасу.

Інформацію про ймовірне зняття блокади з ОРДЛО, підтвердив у ЗМІ й спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Зайдік.

"Пропозиція надійшла від пана Кучми, і це підтримали учасники з ОРЛО і ОРДО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу", — сказав Зайдік.

Читайте також: Повернення Кучми до Контактної групи означає, що переговори з Росією перебувають у глухому куті — Гавриш

Нагадаємо, 3 червня президент України Володимир Зеленський оголосив, що має план на наступні переговори, а ТКГ знову очолить другий президент України Леонід Кучма.

 

Переговори відбуваються на тлі загострення ситуації на Донбасі, у зв'язку з цим Володимир Зеленський звернувся до Росії, а також пообіцяв обговорити ситуацію з європейськими партнерами.

Фото: АПУ

Про що домовилися в Мінську: угода про нове перемир'я, зняття економічної блокади і обмін полоненими

Новини по темі