Мобільний додаток

Українцям не варто розраховувати на надто стабільний курс гривні ─ банкір

2.06.2019 р., 18:00

Українцям не варто розраховувати на надто стабільний курс гривні, переконаний професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко. В ефірі Українського радіо в програмі "Економ-варіант" він прокоментував, чому знижується курс гривні до долара.

Ведучий:

Сергій Сулим

"Головною причиною падіння гривні цього тижня була спочатку заява пана Коломойського стосовно недоцільності повертати борги, і це викликало незначну турбулентність на зовнішніх ринках. Інвестори негативно оцінили цей заклик", ─ зазначив Олександр Савченко.

Банкір зауважив, що падіння гривні пов’язано з тим, що інвестори не купують облігації внутрішньої державної позики, і, таким чином, іноземний капітал не заходить до України.

"Найбільш прибутковим активом зараз серед західних інвесторів є українські ОВДП (облігації внутрішньої державної позики ─ ред.), де держава платить 17,5%, курс стабільний, і це зумовлює притік західного капіталу. Після подібних заяв, що краще оголосити дефолт, який і передбачає, що проценти по цих облігаціям платити непотрібно, повертати їх непотрібно,  інвестори почали менше заводити грошей чи зовсім припинили", ─ сказав він.

Експерт вважає, що українцям не варто розраховувати на надто стабільний курс гривні.

"Курс 27 гривень за долар ─ не такий страшний. Навіть якщо ми отримаємо кошти від Міжнародного валютного фонду і будемо далі позичати під шалені проценти, то ситуація з боргами у нас буде залишатися критичною. Тому я б не радив розраховувати українцям на надто стабільну гривню. Варто чекати турбулентності, але не такої значної. На кінець  року може бути і 28-29 гривень за долар", ─ прокоментував Савченко.

Нагадаємо, З1 травня Національний банку України знизив офіційний курс гривні до долара на 19 копійок, і встановив його на рівні 26 гривень 87 копійок. Таким чином, за тиждень курс гривні впав практично на 50 копійок.

Прослухати повну версію.

Фото ─ НБУ

Українцям не варто розраховувати на надто стабільний курс гривні ─ банкір

Новини по темі