Мобільний додаток

Коліушко: КСУ варто розглянути указ про розпуск Ради до виборів

31.05.2019 р., 19:08

Конституційному суду України варто розглянути указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів до 21 липня, відповідно до інтересів суспільства, переконаний голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері".

Ведучі:

Олена Зелінченко, Юрій Табаченко

"Ніхто не знає, яким буде рішення Конституційного суду. Як юрист, я думаю, що важко обґрунтувати конституційність указу про розпуск Верховної Ради", — зазначив Ігор Коліушко.

Він додав, що в інтересах суспільства вирішити це питання до виборів.

Коліушко пояснив, які наслідки може мати рішення КСУ.

"Якщо Конституційний суд винесе рішення про неконституційність цього указу до виборів, то вибори не відбудуться. Якщо винесе після виборів, то вибори він не скасує. Новий склад парламенту буде легітимним. За конституцією України та законом про Конституційний суд акт, який визнаний Конституційним судом неконституційним, втрачає чинність з моменту його визнання неконституційним. Всі правовідносини, які були до того, вважаються правовими", — сказав він.

Зазначимо,  Конституційний суд України 4 червня розгляне указ президента України Володимира Зеленського про призначення дострокових виборів.

Нагадаємо, 24 травня розпочалась виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

Прослухати повну версію. 

Фото — Укрінформ 

Коліушко: КСУ варто розглянути указ про розпуск Ради до виборів

Новини по темі