war

Рибна криза: як ситуація в Азовському морі загрожує запасам бичка – пояснює експерт

31.05.2019 р., 15:10

Про те, як ситуація в Азовському морі може вплинути на запаси бичка в ефірі Радіо Промінь у програмі "РанокПРО" розповів Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру, морський біолог та еколог.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Євген Дикий розповів, що у цьому році можуть виникнути значні складнощі з виловом бичка.

"Справа в тому, що основну масу бичків у нас постачає не Чорне, а Азовське море. А Азовське море – це зовсім особлива і правова, і військово-політична зараз ситуація. Тому що за досі чинним договором між Україною і Росією це вважається ніби спільне море, яке належить двом державам. Тому теоретично і наші рибалки, і російські однаково можуть там бичка ловити. Але для цього мають бути встановлені квоти", – наголосив експерт.

Раніше такі квоти встановлювала спільна міждержавна українсько-російська комісія, пояснює біолог.

"Зараз у зв’язку з загострення там обстановки, особливо після інцидента з захопленням українських кораблів у Керченській протоці, ця комісія не збирається і не працює, домовитись про щось з росіянами нереально. Тепер виходить, що треба або браконьєрити, або кожна країна має сама видавати свої квоти, і вони тоді вийдуть разом подвійними і підірвуть запас бичка", – зазначає Євген Дикий.

Він додав, що це підвищує напругу у рибальських селищах, адже люди мають годувати свої сім’ї.

"Наскільки мені відомо, коли легального виходу з ситуації нема, починається нелегальний вилов, який в результаті може підірвати запас бичка, бо його ніхто не контролює, ні ми, ні росіяни", – стверджує експерт.

Євген Дикий зауважив, що гіпотетично запаси бичка можуть відновитися за кілька років, якщо їм буде завдано шкоди. Втім, саме зараз загроза для них є цілком реальною.

Раніше стало відомо, що Держрибагентство заборонило вилов креветки та мідій у Чорному морі.

Фото youtube.com

Рибна криза: як ситуація в Азовському морі загрожує запасам бичка – пояснює експерт

Новини по темі