Мобільний додаток

Тереза Мей оголосила про відставку

24.05.2019 р., 12:51

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила, що піде у відставку з посади лідера Консервативної партії 7 червня.

Як повідомляє Sky News, про це вона повідомилау п’ятницю.

''Сьогодні я повідомляю, що йду у відставку з посади лідера Консервативної партії у п'ятницю, 7 червня, для того щоб міг бути обраний наступник'', — сказала Мей.

Вона додала, що процес вибору її наступника має розпочатися з 10 червня.

Мей також зауважила, що залишиться на посаді прем'єр-міністра Великобританії, допоки не буде обрано нового лідера Консервативної партії.

У кінці промови прем’єр-міністр заявила, що не тримає ні на кого зла, а вдячна за можливість служити країні, яку вона любить. Після цих слів Тереза Мей розплакалась. 

Раніше британські ЗМІ повідомляли, що Тереза Мей планує піти у відставку  у зв’язку з розбіжностями її позиції щодо Brеxit з урядом.

Нагадаємо, 21 травня прем'єр-міністр Британії внесла нові пропозиції до угоди про вихід Сполученого королівства з Євросоюзу, які вона обговорила з урядом. Мей додала до свого плану компромісні пункти, які стосуються тимчасових митних відносин з ЄС, прав працівників та захисту навколишнього середовища. Чергове голосування у британському парламенті має відбутися на початку червня. 

14 березня Члени нижньої палати парламенту Великобританії проголосували за те, щоб Велика Британія не могла вийти з ЄС без укладення угоди з Брюсселем.

16 січня депутати британського парламенту відхилити угоду, яка визначає умови виходу Великобританії з ЄС 29 березня — проти законопроекту по Brexit проголосували 432 парламентарія, за — 202. Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін подав на голосування за недовіру уряду.

Зазначимо, що досягнуті домовленості Великобританії та Євросоюзу передбачають, що ЄС і Великобританія встановлять єдиний митний простір з кінця перехідного періоду і до визначення відносин у майбутньому. При цьому Північна Ірландія залишатиметься частиною митної території, як і решта Великої Британії, без застосування будь-яких тарифів, квот, перевірок або правил походження товарів.

10 грудня суд Європейського союзу ухвалив рішення, що уряд Великої Британії в односторонньому порядку може скасувати Brexit.

 

На фото — Тереза Мей, Reuters

Тереза Мей оголосила про відставку

Новини по темі