Мобільний додаток

Ковжун: дати копняка Верховній Раді — це набрати балів у електорату

23.05.2019 р., 20:24

Суспільство має брати більш активну участь у житті країни і реагувати на події, які відбуваються у державі, переконаний медіааналітик, політичний консультант Олексій Ковжун. Вефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" він проаналізував ситуацію, яка склалась у політичному середовищі після інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського та дав оцінку указу президента про розпуск Верховної Ради.

Ведучі:            

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Президент продемонстрував, що він неймовірно рішучий. Він почитав цифри, там насправді десь 9% довіри до Верховної Ради, а він прочитав 4%, але зрозуміло, що Верховна Рада не користується авторитетом серед українських виборців. Тому дати копняка Верховній Раді — це набрати балів у електорату", — зазначив Олексій Ковжун.

Ковжун зауважив, що "всі використали трибуну Верховної Ради, щоб заявити про свою принциповість, про свою незгоду, а також про свою готовність йти на вибори попри все, попри те, що ми не згодні з законом, попри те, що ми не згодні з президентом. Кожен отримав своє. Виборці отримали яскраве шоу".

Політичний консультант наголошує, що суспільство має брати більш активну участь у житті країни і реагувати, наприклад, на повернення оточення президента-втікача Віктора Януковича до України.

"Суспільство, особливо активна його частина, маємо брати більш активну участь у житті країни. Коли в Україну повернувся пан Портнов, для мене це був досить неприємний дзвіночок. На мій погляд, громадянське суспільство має висловитись досить гучно про цю тенденцію. Бо хто повернеться наступний? Азіров? Чи, може, легітимний? Я розумію логіку, чому новий голова Адміністрації президента сказав про референдум щодо мирних угод з агресором, адже він дивиться на цифри у дослідженнях і пробиває: пройде  чи не пройде. Громадянське суспільство недостатньо гучно висловилось з цього приводу", — сказав Кошель.  

Зазначимо, указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, які передбачали запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

21 травня відбулись консультації президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради щодо розпуску Верховної Ради України.

Прослухати повну версію.

На фото — Олексій Ковжун 

Ковжун: дати копняка Верховній Раді — це набрати балів у електорату

Новини по темі