Мобільний додаток

Рада збереться на позачергове засідання для ухвалення нового виборчого закону — Дерев’янко

21.05.2019 р., 20:00

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді зібратися на позачергове засідання 22 травня щодо ухвалення нового виборчого законодавства, повідомляє народний депутат України Юрій Дерев’янко. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" він також зауважив, що якщо новий виборчий закон буде схвалений завтра, то Центральна виборча комісія встигне підготуватися до проведення парламентських виборів.

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Ми ще не знаємо суть змін до виборчого законодавства. Ми бачимо, що сьогодні оприлюднено указ президента про дострокові вибори, про розпуск парламенту, і це означає, що виборчий процес починається буквально з наступного дня від видачі указу. Конституція передбачає, що виділяється рівно 60 днів для того, аби у останню неділю, яка потрапляє у ці 60 днів, було проведено день голосування", — зазначив Юрій Дерев’янко.

Дерев’янко зауважив, що "є декілька суперечностей у датах. Якщо указ оприлюднений сьогодні, то остання неділя, яка потрапляє у ці 60 днів, це 14 липня, хоча в указі написано 21 липня".

Нардеп повідомив, що Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді зібратися на позачергове засідання 22 травня щодо ухвалення нового виборчого законодавства.

"Завтра Зеленський пропонує Верховній Раді зібратися на позачергове засідання Верховної Ради. Але як можливо в один день зареєструвати законопроект, провести всі комітети, підготувати його до першого та другого читання, проголосувати на ще й опублікувати без порушення регламенту? Ми маємо серйозний ризик того, що знайдеться якась група депутатів, яка не буде згідна з тими змінами виборчих правил і подасть до Конституційного суду про неконституційність прийняття закону, який, очевидно, буде прийнятий з порушенням регламенту. Я виступаю за відкриті партійні списки. Якщо мова буде йти про відкриті партійні списки, про зменшення прохідного бар’єру і про заборону політичної реклами, то, безумовно, все це потрібно підтримувати", — сказав Дерев’янко.

Дерев’янко також додав, що "якщо указ президента буде опублікований чи оприлюднений сьогодні чи завтра, післязавтра, а закон буде ухвалений і підписаний завтра, то ЦВК встигне за ці 60 днів, як це передбачено Конституцією, провести нормальні, повноцінні вибори".

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

21 травня відбулись консультації президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради щодо розпуску Верховної Ради України.

Прослухати повну версію.

На фото — Юрій Дерев’янко, facebook.com

Рада збереться на позачергове засідання для ухвалення нового виборчого закону — Дерев’янко

Новини по темі