Мобільний додаток

Парламентська кампанія буде не менш цікавою, ніж президентська – Давидюк

21.05.2019 р., 11:45

Під час інавгурації 20 травня Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання, а також запропонував урядовцям подати у відставку. Пізніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що планує подати у відставку. Чи можливий розпуск парламенту та як позначаться можливі відставки міністрів на розвитку реформ, в ефірі "РанокПРО"розповів політолог Микола Давидюк.

Ведучі:

Євген Павлюковський, Ярина Скуратівська

Микола Давидюк зауважив, що просто так розпустити парламент не вийде – президентові необхідно посилатися на певні норми закону, інакше таке рішення буде антиконституційним.

"Він не цар, не король, не князь київський чи криворізький – він усе-таки президент, і він повинен посилатися на закон. В іншому випадку це буде порушення Конституції. Інша справа, що ми живемо у такому політико-медійному суспільстві, і навіть сумнівне рішення суду може послужити основою для такого розпуску. Інструментів, щоб призупинити таке рішення, немає. Воно просто буде реалізоване, а потім ніхто з цим сперечатися вже не буде", – пояснив Микола Давидюк.

Політолог стверджує, що формально таке рішення буде конституційним.

"Під це знайдеться якесь рішення суду, мовляв, коаліції немає, на це будуть посилатися і рухатись вперед", – розповів Микола Давидюк.

Стосовно відставок урядовців – на думку політолога, на сьогодні уряд залишався єдиним стабілізуючим фактором в країні, який займався прийняттям і виконанням рішень, тоді як "всі займалися політикою". Втім, Микола Давидюк сумнівається в тому, що розпуск Кабінету міністрів може "відкотити реформи" назад і вважає цілком можливим те, що розвиток у більшості напрямів не зупиниться на час зміни уряду.

"Я думаю, багато залежить від того, кого висунуть як альтернативного, тимчасового прем’єр-міністра. Гройсман піде балотуватися у Верховну раду. За вчорашнім брифінгом вже стало зрозуміло, що за Кабінет міністрів він не тримається, – пояснив Микола Давидюк. – Парламентська кампанія буде точно не менш цікавою, ніж президентська".

Раніше народні депутати прокоментували, як ставляться до розпуску Верховної Ради.

Новини по темі