Мобільний додаток

МЗС Єгипту сприятиме звільненню українських моряків судна Sea Shark з країни

20.05.2019 р., 21:27

У Міністерстві закордонних справ Єгипту пообіцяли посприяти тому, аби 17 українських моряків з судна Sea Shark отримали дозвіл на виїзд з Єгипту.

Про це у коментарі "УНІАН" повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

"Наші посол та консул зустрілися із заступником міністра закордонних справ Арабської республіки Єгипет з консульських питань. Посол висловив наполегливе прохання прискорити надання дипломатичній установі інформації у справі з акцентом на вирішенні питання ротації моряків та сприянні в якнайскорішому отриманні дозволу українцям виїхати з Єгипту", — повідомив Погорельцев.

Директор департаменту зауважив, що "заступник міністра запевнив посла у невідкладному задіянні можливостей МЗС Єгипту для вирішення прохань української сторони",

Нагадаємо, що до Посольства України в Єгипті звернувся член екіпажу судна Sea Shark та повідомив, що судно було затримане за порушення кордону Єгипту. Капітан судна Sea Shark Віталій Нестеренко підтвердив, що судно здійснювало дрейф у відкритому морі, проте у територіальні води Єгипту зайшло випадково.

Як наслідок, єгипетська сторона виставил аштраф компанії-судновласнику, а також вилучила документи членів екіпажу.

25 квітня 2019 року судно Sea Shark у супроводі ВМС Єгипту прибуло до порту Айн-Сохна для заміни членів екіпажу. Проте 27 квітня, після прибуття судна до зазначеного порту, військова прокуратура АРЄ висунула вимогу до екіпажу розвантажити нафту, яку перевозило судно у зв’язку із ймовірною екологічною загрозою у випадку її виливу в акваторію.

У МЗС вимагають від Єгипту поясненьщодо затримання танкера з 17 українцями на борту. 19 травня військові Єгипту відмовили консулу України у тому, аби відвідати 17 українських моряків з судна Sea Shark.

Фото — REUTERS 

 МЗС Єгипту сприятиме звільненню українських моряків судна Sea Shark з країни

Новини по темі