Мобільний додаток

У новому складі Ради варто відродити партійний плюралізм — Якубін

20.05.2019 р., 14:14

У суспільстві є запит на достроковий розпуск Верховної Ради, переконаний політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" він також наголосив, що на наступних парламентських виборах варто відродити партійний плюралізм у Раді.

Ведуча:

Галина Бабій

"Зараз є запит на зміну цієї вкрай непопулярної Верховної Ради. Вона користується 3-4% довіри. Я вважаю, що теза про достроковий розпуск має місце і запит у суспільстві", — зазначив Олексій Якубін.

Якубін зауважує, що кадрове забезпечення може бути підставою до розпуску Верховної Ради.

"З точки зору конституційно-правового механізму, на мою думку, він має підстави. У нас в уряді є частина міністерських посад "виконуючий обов’язки", а формально головним завданням для коаліції і мало б бути кадрове заповнення. Якщо вона це не зробила протягом 1-2 місяців, то це може давати підстави для президента розпускати Верховну Раду. У цьому випадку мова йде не лише про 226 депутатів коаліції, а про кадрове забезпечення", — сказав він.

Політолог також додав, що на наступних парламентських виборах варто відродити партійний плюралізм у Раді.

"У Зеленського є бажання скористатися тим рівнем довіри, який у нього зараз є. З іншого боку, нам як громадянам України потрібно думати про те, щоб зробити стримування і противаги. Щоб у парламенті не була лише партія Зеленського, а були й інші партії, які могли б відродити плюралізм, якого, на жаль, у цьому парламенті бракувало", — прокоментував Якубін.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. 

На засіданні новообраний президент закликав Верховну Раду схвалити закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та Виборчий кодекс з відкритими списками.

Прослухати повну версію. 

На фото — інавгруація у Верховній Раді, president.gov.ua

У новому складі Ради варто відродити партійний плюралізм — Якубін

Новини по темі