Рішення Морського трибуналу ООН сприятимуть подальшим санкціям проти Росії — Батозський

Рішення Морського трибуналу ООН сприятимуть подальшим санкціям проти Росії — Батозський

У Морського трибуналу ООН немає багато можливостей та інструментів впливати на Росію, якось обмежувати її в правах та карати, проте рішення цього суду будуть сприяти подальшим санкціям проти Росії, переконаний політолог, директор Агенції з розвитку Приазов’я Костянтин Батозський. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Вечірній формат", прокоментувавши слухання Міжнародного трибуналу з морського права, яке сьогодні відбулось у Гамбургу.

Ведучий:

Сергій Стуканов

"Росія на прикладі інших європейських інституцій, як-то Європарламент, Рада Європи та Європеський суд з прав людини, показала, що вона не сприймає ці інституції як легітимні і не має наміру брати участі в їх роботі. Вони показали свою зневагу до цієї судової інституції", — зазначив Костянтин Батозський.

Політолог вважає, що рішення Морського трибуналу будуть сприяти подальшим санкціям проти Росії.

''Хочеться вірити, що правда за нами, і суд вірить, що дійсно це українська територія і українські військові мають бути звільнені. Але, мені здається, у цього суду не є багато можливостей та інструментів дійсно впливати на Росію, якось обмежувати її в правах та карати. Але для нас важливо не це, а те, що якомога більше міжнародних судових інституцій визнають російську агресію. Чим більше словоформа "російська агресія" буде фігурувати у міжнародних документах, чим більше буде з’являтися нових вироків, тим ближчі ми до прийняття рішень по подальшим санкціям, по подальшій нашій стратегії. Для нас перемога у цьому суді дуже важлива'', — сказав він.

Як повідомляється, 10 травня у місті Гамбург (Німеччина) проходило слухання Міжнародного трибуналу з морського права за позовом України проти РФ у справі про незаконне затримання 24 моряків. Засідання тривало три години. Представники Російської Федерації з’явилися. Рішення трибуналу буде оприлюднено 25 травня.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО.

17 квітня Лефортівский районний суд Москви продовжив термін арешту всім 24-м українським військовополоненим морякам.

Прослухати повну версію.

На фото — Костянтин Батозський та Сергій Стуканов