Мобільний додаток

В інтернеті вже півроку функціонує Історичне Радіо – перше в Україні радіо, присвячене історії України

9.05.2019 р., 15:51

Історичне радіо – один з просвітницьких проектів всеукраїнської кампанії "Пам'ять нації", яку започаткували молоді українські історики і журналісти. Його мета – масова популяризація історії України серед пересічних громадян. Що це за радіо, в ефірі програми "Соціум.com"розповів Віталій Гедз, кандидат історичних наук, директор Макарівського історико-краєзнавчого музею, адміністратор сторінки та сайту Історичного радіо.

Ведучі:

Ольга Бродська, Тетяна Кононенко

Віталій Гедз розповів, що Історичне радіо є ще дуже молодим.

"Його перший ефір відбувся 24 жовтня минулого року, тобто нам тільки півроку. Це радіо – проект всеукраїнської кампанії "Пам'ять нації", і на сьогодні ми є єдиним, першим історичним радіо в Україні. Крім того, що ми проводимо онлайн-репортажі й ефіри, ми ще намагаємося проводити прямі включення з різних історичних заходів, відкриттів виставок тощо", – поділився історик.

Наразі триває технічна робота з сайтом Історичного радіо. Його творці планують, що він запрацює найближчим часом, а поки що слідкувати за ефірами та матеріалами Історичного радіо можна на Ютуб-каналі "Пам'ять нації" та Фейсбук-сторінці Історичного радіо.

"Щосереди та щочетверга о 19:00 у нас відбуваються онлайн-ефіри, зустрічі з істориками, журналістами, музикантами. Це одногодинна передача, яка транслюється на Фейсбук та Ютуб. Під час ефіру працює Вайбер, телефон, де будь-хто може задати питання нашим гостям, – поділився Віталій Гедз.

Також значну увагу творці приділяють веденню сторінки у Фейсбук, де регулярно викладаються пости на історичну тематику.

"Перший пост дня присвячений події, яка відбулась у цей день. Інший пост – з історії радіо, або з історії музики, або з історії нашої держави. Тексти постів написані так, щоб вони були доступними і зрозумілими як тим, хто займається наукою, так і тим, хто тільки почав цікавитися історією", – розповів історик.

Раніше в ефірі Українського радіо історик розповів про те, що у ГУЛАГу був ув’язнений останній отаман Запорозької Січі.

Фото dt.ua

В інтернеті вже півроку функціонує Історичне Радіо – перше в Україні радіо, присвячене історії України

Новини по темі