Обирай пісні. Визначай переможця

Путін прагне перетворити ОРДЛО у міні-Абхазію та Південну Осетію — Корчилава

2.05.2019 р., 14:42

Запустивши процес російської паспортизації окремих районів Донецької та Луганської областей та низки категорій громадян України, президент Росії Володимир Путін прагне перетворити Донецьку та Луганську області на міні-Абхазію та Південну Осетію, переконаний політичний експерт Бачо Корчилава. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведуча:

Христина Стець

"Процес паспортизації (окремих районів Донецької та Луганської областей — ред.) почався. Вони його готували довго. Путін не посилає жодних сигналів новій чи старій владі в Україні. Йому байдуже. Він має власний план: Крим вже приєднали до Росії, а тепер прагнуть перетворити Донецьку та Луганську області у міні-Абхазію та Південну Осетію. Ця технологія давно себе показала позитивно для Росії на території Грузії", — зазначив Бачо Корчилава.

Політичний експерт зауважив, якими мають бути важелі впливу на Росію.

"Санкції та міжнародний тиск — це один з важелів впливу на Росії. Ефективний важель впливу у цьому випадку — це посилений сектор безпеки, який зможе правильно та швидко реагувати на ці загрози", — сказав він.

Читайте також — Рішення Росії видавати жителям ОРДЛО свої паспорти: як на це реагують в Україні і закордоном

Як повідомляється, президент Росії Володимир Путін спростив отримання російського громадянства ще для низки категорій громадян України. Подати заяви на громадянство мають право особи без громадянства і громадяни України, а також їхні найближчі родичі, які народилися і жили в Криму та виїхали за його межі до 18 березня 2014 року, тобто до анексії Криму, та особи, що мають дозвіл на тимчасове проживання в Росії, або посвідчення біженця, а також жителі нині окупованих територій Донецької та Луганської областей, які виїхали звідти до квітня 2014 (до початку збройної агресії Росії на Донбасі). Дія закону поширюється і на їхніх дітей, подружжя чи батьків.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

В Ростовській області відкрили 2 центри, де приймають документи на отримання російських паспортів.

Напередодні Міністерство закордонних справ України висловило протест через зневагу Росії до норм і принципів міжнародного права. Україна закликала міжнародних партнерів не визнавати паспорти, які Росія видає жителям окупованого Донбасу. А також посилити санкційний тиск на державу-агресора.

Після анексії Росією Криму у квітні 2014 року на частині Донбасу почався військовий конфлікт. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.

Україна звинувачує Росію у причетності до цього конфлікту і визнала її країною-агресором, проте Москва не визнає, що її військові перебувають на окупованій частині Донбасу.

За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули близько 13 тисяч людей.

У серпні 2008 року розпочалася російсько-грузинська війна. Росія ввела свої війська на територію Південної Осетії. У Кремлі назвали це операцією з "примусу Грузії до миру". До цього конфлікту Росія видала жителям Південної Осетії і Абхазії свої паспорти. 

Прослухати повну версію.

Фото ─ trembita.info

 Путін прагне перетворити ОРДЛО у міні-Абхазію та Південну Осетію — Корчилава

Новини по темі