Мобільний додаток

Проблема з розмінуванням зони бойових дій буде тривалою та дуже затратною — Володимир Петраченков

27.04.2019 р., 08:44

Схвалення парламентом змін до закону "Про протимінну діяльність" відкрило шлях до фінансування кампанії з розмінування закордонними донорами. Про це розповів в ефірі Українського радіо Володимир Петраченков, директор профільного комітету гуманітарного розмінування.

 

Ведучі:

Наталя Чорна

Віталій Науменко

 

Тривалий час в Україні говорили про термінове внесення поправок до закону про протимінну діяльність. Інакше Україна в разі неухвалення поправок, втрачала би грантові кошти. Цього тижня закон прийнято і це стало кроком вперед у питанні гуманітарного розмінування Донбасу.

Володимир Петраченков пояснює, зона проведення бойових дій сьогодні має великі площі замінувань, очищення яких потребуватиме великих коштів та часу.

"Будь-який тип бою, як наступ, так і оборона, передбачає мінування. Можуть бути і саморобні (різноманітні розтяжки) і протитанкові мінні поля, і та сторона ставить навіть протипіхотні поля. Тому проблема з розмінуванням буде тривалою та дуже затратною", — говорить експерт.

Щодо закону, який ухвалили депутати 25 квітня, суть змін експерт пояснює так:

"Світові фонди досить неохоче фінансують державні органи, різноманітні організації і так далі. Міжнародний донор не любить, щоб були доброчинці за чужий кошт. В першопочатковому вигляді там був такий пункт, що якщо донор фінансує, то кошти йдуть напряму. Але чомусь, напевно "зацікавлені" люди цей пункт виключили, думаючи, що донор буде їм давати гроші, а вони будуть ними розпоряджатися".

У відповідь, за словами Володимира Петраченкова, міжнародна спільнота заявила, що коштів виділено не буде, поки не будуть внесені зміни в закон.

"І нарешті внесли правильну правку в цей закон, де фінансування від донора, якщо він обрав виконавця, ітиме напряму, оминаючи оперативний орган. Оперативний орган — центр протимінних операцій — буде оперувати лише бюджетними коштами", — говорить гість студії.

Цю поправку експерт називає правильною і своєчасною. Однак, проблему повністю це не вирішує, оскільки на державному рівні проблема не вирішується і плутається чиновниками.

Більше про гуманітарне розмінування слухайте на сайті Українського радіо за посиланням.

Фото: Уніан
Проблема з розмінуванням зони бойових дій буде тривалою та дуже затратною — Володимир Петраченков

Новини по темі